خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1394/04/07 14:19:03
سرویس فرهنگی
افتخاری مطرح کرد:

کتابخانه‌های شبانه‌روزی ضرورتی قابل تامل/ ضرورت برنامه‌ریزی برای افزایش سطح مطالعه مفید در جامعه

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس از لزوم افزایش کتابخانه‌های شبانه روزی در سطح شهر با در نظر گرفتن شرایط و ایمنی لازم سخن گفت و افزود: بهتر است برای افزایش سطح مطالعه مفید در جامعه برنامه‌ریزی مشخصی وجود داشته باشد و شرایط لازم را برای افراد علاقه‌مند به مطالعه فراهم کرد.
کتابخانه‌های شبانه‌روزی ضرورتی قابل تامل/ ضرورت برنامه‌ریزی برای افزایش سطح مطالعه مفید در جامعه عضو کمیسیون فرهنگی مجلس از لزوم افزایش کتابخانه‌های شبانه روزی در سطح شهر با در نظر گرفتن شرایط و ایمنی لازم سخن گفت و افزود: بهتر است برای افزایش سطح مطالعه مفید در جامعه برنامه‌ریزی مشخصی وجود داشته باشد و شرایط لازم را برای افراد علاقه‌مند به مطالعه فراهم کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/79493.jpg کتابخانه‌های,شبانه‌روزی,ضرورتی,قابل,تامل/,ضرورت,برنامه‌ریزی,برای,افزایش,سطح,مطالعه,مفید,در,جامعه Icana

لاله افتخاری در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، بر ضرورت ایجاد کتابخانه‌های شبانه‌روزی تاکید کرد و گفت: باید بررسی کرد چه مناطقی در شهرها و استان‌ها برای ایجاد کتابخانه‌های شبانه روزی مناسب هستند و البته در چه ماه‍ها و فصل‌هایی از سال این نیاز از سوی مخاطبان بیشتر می‌شود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهردر مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: کتابخانه‌ها باید در روزهای تعطیل و مناسبت‌های مختلف باز بمانند و حتی در این روزها مانند ایام عید نوروز که به دلیل دید و بازدیدهای خانوادگی امکان مطالعه در منازل کمتر است به صورت شبانه‌روزی به شهروندان خدمات برسانند.

وی با بیان اینکه کتابخانه ملی تنها کتابخانه شبانه روزی پایتخت است، افزود: کتابخانه ملی تنها کتابخانه شبانه روزی پایتخت است که از ساعت  22تا 7صبح برای مراجعه عموم مردم باز است و از آنجایی که افراد زیادی از مسیرهای مختلف برای استفاده از خدمات این کتابخانه به این مرکز مراجعه می‌کنند لازم است کتابخانه‌های شبانه روزی دیگری نیز در شهر ایجاد شود.

افتخاری تاکید کرد: اگر رواج فرهنگ کتابخانه‌ای جزو مسائل مهم و حائز اهمیت است باید شرایط آن را با ایجاد فضاهای مناسب فراهم کرد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بهتر است ساعات کاری کتابخانه‌ها متناسب با ساعت رجوع و نیاز عموم مراجعان هماهنگ شود، افزود: این برنامه‌ریزی می‌تواند به افزایش سطح مطالعه در کشور کمک کند./

پایان پیام

  

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet