خبرگزاری خانه ملت

ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع)
1394/04/09 10:49:00
سرویس اقتصادی
علیپور با انتقاد از شیوه بانکداری در کشور مطرح کرد:

سخت‌گیری بانک‌ها در پرداخت وام خرد و سهل‌انگاری در بازپرداخت تسهیلات کلان

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس،با انتقاد از شیوه بانکداری در کشور و شرایط سخت وام دهی به مردم به ویژه برای تسهیلات خرد،گفت: بانک مرکزی باید در عین سخت‌گیری جهت کسب اطمینان از بازگشت منابع به سیستم پولی کشور در پی تسهیل شرایط وام دهی آن هم از نوع خرد آن باشند.
سخت‌گیری بانک‌ها در پرداخت وام خرد و سهل‌انگاری در بازپرداخت تسهیلات کلان عضو کمیسیون اقتصادی مجلس،با انتقاد از شیوه بانکداری در کشور و شرایط سخت وام دهی به مردم به ویژه برای تسهیلات خرد،گفت: بانک مرکزی باید در عین سخت‌گیری جهت کسب اطمینان از بازگشت منابع به سیستم پولی کشور در پی تسهیل شرایط وام دهی آن هم از نوع خرد آن باشند. https://cdn.icana.ir/d/019/110509.jpg سخت‌گیری,بانک‌ها,در,پرداخت,وام,خرد,و,سهل‌انگاری,در,بازپرداخت,تسهیلات,کلان Icana

محمد علیپور درگفت وگو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت،با انتقاد از شیوه بانکداری در کشور و شرایط سخت وام دهی به مردم به ویژه برای تسهیلات خرد،گفت:سخت‌گیری در پرداخت وام های خرد و سهل انگاری در بازپرداخت تسهیلات کلان بحران‌های اقتصادی بسیاری را موجب شده است.

نماینده مردم ماکو، چالدران، شوط و پلدشت در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه ارایه تسهیلات به متقاضیان در گرو تامین منابع مالی بانک ها از سوی بانک مرکزی است، افزود: بانک ها در ارایه تسهیلات خرد و کلان باید با درنظرگرفتن قانون تنها مانع عدم بازگشت منابع به سیستم پولی کشور شوند.

 

تاکید بر ضرورت پایبندی بانک ها به مصوبات شورای پول و اعتبار

این نماینده مردم در مجلس نهم، با تاکید بر ضرورت پایبندی بانک ها به مصوبات شورای پول و اعتبار، تصریح کرد: درصورتی که شرایط وام دهی به مردم به ویژه اقشار ضعیف و متوسط جامعه تابع مصوبه این شورا باشد شاهد رشد رضایت افراد از عملکرد بانک ها خواهیم بود.

وی با بیان اینکه پیگیری معوقات بانکی برای رشد امکان وام دهی به سایر افراد باید دنبال شود،افزود: دولت باید با شناسایی دانه درشت های بانکی نسبت به تسریع در تسویه بدهی آنان به سیستم پولی و مالی کشور اقدام کند.

 

نظارت بانک مرکزی بر بانک ها،تنها راه جلوگیری از تخلف آنان است

علیپور با تاکید بر اینکه نظارت بانک مرکزی بر بانک ها تنها راه جلوگیری از تخلف آنان است، گفت: یکی از علل سخت گیری بانک ها در پرداخت تسهیلات محدود بودن منابع مالی است.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با بیان اینکه تحمیل برخی شرایط به بانک ها در خصوص پرداخت تسهیلات با شرایط بسیار به متقاضیان شرایط دریافت وام را دشوار کرده است، افزود: درحال حاضر مسئولان باید با درنظر گرفتن شرایطی آسان درعین حال مطمئن نسبت به پرداخت تسهیلات اقدام کنند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: به طورحتم کمیسیون اقتصادی مجلس به موضوع پایبندی بانک ها به مصوبه شورای پول و اعتبار درخصوص پرداخت تسهیلات در صورت عدم رعایت این مصوبه ورود خواهد داشت./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet