هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
کیاسری تاکید کرد

اصلاح زیرساخت های فرهنگی در برنامه‌ ششم توسعه

سرویس دیگر رسانه‌ها
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که در برنامه‌های توسعه فرهنگ به خوبی پوشش داده نمی شود.
یکشنبه 7 تیر 1394 ساعت 14:21
اصلاح زیرساخت های فرهنگی در برنامه‌ ششم توسعه عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که در برنامه‌های توسعه فرهنگ به خوبی پوشش داده نمی شود. http://cdn.icana.ir/d/019/84457.jpg اصلاح,زیرساخت,های,فرهنگی,در,برنامه‌,ششم,توسعه Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از ایسنا: سید رمضان شجاعی کیاسری گفت:‌ این مسأله به این دلیل است که حوزه فرهنگ وسعت زیادی دارد که باعث می‌شود هم با مشکلات مالی مواجه شویم و هم تعارضاتی در این زمینه به وجود آید.
وی عنوان کرد: در تدوین برنامه ششم توسعه چند نکته است که باید مورد توجه قرار گیرد. اول اینکه زیرساخت های فرهنگی باید اصلاح شود. ما مانیفست یا آینده نگری برای بخش هنرمان نداریم. بعضی از نگاهایی که به هنر است نگاه های موقتی و اجاره ای است که زمانی تند و زمانی کند می‌شود.
او به مسأله صیانت از خانواده نیز اشاره کرد و افزود: آداب و رسوم در شهر و روستا و مجموعه عواملی که فرهنگ را تعریف می‌کند از جمله پوشش و موسیقی ‌باید در آینده برنامه ما قرار گیرند و برای صیانت از آن‌ها اقدام شود.
این عضو کمیسیون فرهنگی همچنین گفت: معماری ما نیز یکی ازنشانه های فرهنگی ماست که باید صیانت شود. معماری اصیل ایرانی باید در دستور کار برنامه قرار گیرد. هر استان معماری خاصی دارد. به علاوه ما در حال از دست دادن گویش های محلی هستیم که باید به این مسأله نیز توجه کنیم.
شجاعی کیاسری در پایان بر لزوم توجه به باورهای فرهنگی و پوشش نیز در برنامه ششم توسعه تاکید کرد.
انتهای پیام
 

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000