هدر اصلی
1394/04/07 16:48:35
سرویس فرهنگی
عضو هیأت رئیسه فراکسیون ورزش مجلس:

ورزش بانوان در پیست ناعدالتی می دود

عضو هیأت رئیسه فراکسیون ورزش مجلس با اشاره به ضرورت نگاه مساوی بر ورزش بانوان و مردان و پرداخت مطالبات ورزشکاران خانم بر این‌که نباید شرایطی ایجاد شود که جامعه بانوان ورزشکار برای احقاق حق خود تجمع کنند٬ تأکید کرد.
ورزش بانوان در پیست ناعدالتی می دود عضو هیأت رئیسه فراکسیون ورزش مجلس با اشاره به ضرورت نگاه مساوی بر ورزش بانوان و مردان و پرداخت مطالبات ورزشکاران خانم بر این‌که نباید شرایطی ایجاد شود که جامعه بانوان ورزشکار برای احقاق حق خود تجمع کنند٬ تأکید کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/110413.jpg ورزش,بانوان,در,پیست,ناعدالتی,می,دود Icana

حسین گروسی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درخصوص مطالبات بانوان ورزشکار گفت: عدالت باید رعایت شود و  احقاق مطالبات ورزشکان خانم صورت گیرد. رقمی که خانم‌های ورزشکار برای دستمزد  به عنوان مثال در رشته فوتبال دریافت می‌کنند در مقابل قراردادهایی که بازیکنان مرد با رقم‌های آنچنانی می‌بندند قابل قیاس نبوده و به نوعی تفاوت در حوزه ورزش بانوان و مردان را نشان می‌دهد و این یکی از مشکلات  است.

نماینده مردم شهریار، شهرقدس و ملارد در مجلس نهم اظهار داشت:  درست است که فوتبال بانوان در تورنمنت‌های زیادی شرکت نمی‌کند ولی علاقه‌مندان به این رشته حضور داشته و فعالیت می‌کنند پس باید نگاه عادلانه‌ای هم به آن‌ها داشت.

 

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به این‌که وزارت ورزش و جوانان باید نگاهی عادلانه و توأم با مساوات به مناطق و حوزه مردان و زنان داشته باشد٬ خاطرنشان کرد: نباید شرایطی ایجاد شود که جامعه زنان که تأثیرگذار هم هستند برای احقاق حق خود تجمع کنند ٬همیشه باید مشی مسئولان ما در وزارتخانه‌ها و ادارت در توزیع امکانات و اعتبارات یک مشی توأم با عدالت و منصفانه باشد ٬نگاه یک جانبه نه تنها ما را به جایی نمی‌برد بلکه مشکلات را  بیشتر زیادتر هم می‌کند در حوزه ورزش هم قطعا باید این نگاه لحاظ شود.

گروسی بیان داشت: امروز وزارت ورزش و جوانان در حوزه بانوان باید پاسخگو باشد و  بتواند ظرفیت‌هایی را ایجاد کند که به مطالبات آن‌ها پاسخ داده شود.

نماینده مردم شهریار، شهرقدس و ملارد در مجلس نهم ادامه داد:  خانم‌های ایرانی که توانسته‌اند با حفظ اصول و شرعیات در میادین ورزشی ظاهر شوند توانمندی خود را به خوبی نشان داده و جزو مدال‌آوران هم بوده‌اند.

عضو هیأت رئیسه فراکسیون ورزش مجلس تصریح کرد: یکی از جمعیت‌های قابل توجه و در واقع مساوی با مردان خانم‌ها هستندکه در خیلی از موارد باید نگاهی توأم با جایگاه‌ و شأن‌شان در جامعه٬ قانون وشرع به آن‌ها شود. امروز در دنیا هم بالاترین هزینه‌های مالی در حوزه ورزش انجام می‌شود. در کشور ما نیز ورزش در تصمیم گیری‌ها و تصمیم‌سازی‌ها جایگاه خوبی دارد ولی آنچه که در حوزه ورزش به عنوان مطالبه مردم و نمایندگان مجلس مطرح بوده و هست توزیع عادلانه امکانات در کشور در بین همه رشته‌ها٬ مناطق و حوزه‌های مردان و زنان است که به‌طورحتم در جهت آن گام هم برداشته خواهد شد.

به گزارش خانه ملت٬ بانوان ورزشکار ایرانی که همواره پابه پای مردان در افتخارآفرینی برای کشور گام برداشته‌اند در برخی از موارد مورد کم لطفی واقع و برای دریافت حق و حقوق خود دچار مشکل شده‌اند. نمونه اخیر این ماجرا هم بازیکنان تیم فوتبال بانوان استقلال بودند که دیروز برای دریافت مطالبات فصل گذشته خود مقابل باشگاه تجمع کردند تا بتوانند با بهرام افشارزاده مدیرعامل این باشگاه دراین خصوص صحبت کنند. در همین راستا قرار است افشار زاده فردا با مسئولان تیم فوتبال بانوان استقلال جلسه‌ای داشته باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet