آغاز هفته وحدت
1394/04/08 14:01:00
سرویس سیاسی
شوهانی:

تصور امتیازگیری بیشتر از ایران اشتباه است/ ایران به دنبال توافق "خوب" است نه هر توافقی

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت:‌ هر چند که از توافق استقبال می کنیم اما اگر بنا باشد طرف مقابل فشاربیش از این وارد کند تا در روزهای آخرمذاکرات امتیاز بیشتری از ما بگیردپذیرفته نیست.
تصور امتیازگیری بیشتر از ایران اشتباه است/ ایران به دنبال توافق "خوب" است نه هر توافقی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت:‌ هر چند که از توافق استقبال می کنیم اما اگر بنا باشد طرف مقابل فشاربیش از این وارد کند تا در روزهای آخرمذاکرات امتیاز بیشتری از ما بگیردپذیرفته نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/63858.jpg تصور,امتیازگیری,بیشتر,از,ایران,اشتباه,است/,ایران,به,دنبال,توافق,"خوب",است,نه,هر,توافقی Icana

احمد شوهانی در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اظهارات روزگذشته رییس مجلس شورای اسلامی در همایش قوه قضاییه درباره مذاکرات هسته ای گفت: تلاش هایی شده است که ممکن است به توافق نهایی منجر شود بنابراین بهتر است هر دو طرف مذاکره کننده تلاش کنند به توافقی برسیم که مورد رضایت طرفین باشد.

وی تصریح کرد: هر چند که به دنبال توافق خوب هستیم و از آن استقبال می کنیم اما اگر بنا باشد 1+5 مسایل جدید عنوان کرده و قصد افزایش فشارها را داشته باشد و حقوق ملت ما را نادیده بگیرد قابل قبول نخواهد بود.

 نماینده مردم ایلام در مجلس درعین حال با اشاره به اینکه شاید طرف مقابل بیش از ما به توافق نیاز داشته باشد گفت:‌ برای ما توافق خوب اهمیت دارد.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: هر چند که از توافق استقبال می کنیم اما اگر بنا باشد طرف مقابل فشار بیش از این وارد کند تا در روزهای آخرمذاکرات امتیاز بیشتری از ما بگیرد پذیرفته نیست.

به گفته وی قطعا تیم مذاکره کننده روی خطوط قرمز پافشاری خواهد کرد و این موضوعی است که ملت ما و مسوولان هم همین پیام را می خواهند به طرف مذاکره کننده برسانند .

شوهانی معتقد است1+5 تصور نکند که تحریم ها بر ما اثر گذاشته است و به این ترتیب رغبت بسیاری به توافق داریم. آنها بدانند ما در پی توافقی هستیم که خطوط قرمزمان در آن رعایت شده باشد.

دکتر علی لاریجانی در همایش قوه قضاییه خطاب به طرف‌های غربی و گروه 1+5، گفت: "تصور نکنید امروز ایران نیازمند توافق است. ما از توافق استقبال می‌کنیم چون به نفع همه است، اما فکر نکنید فشار بیش از این وارد کنید ایران تحمل می‌کند، ما را از راه مذاکره منصرف نکنید."

رییس مجلس شورای اسلامی افزود:  آنها فکر می‌کنند با این رویه قدرت چانه زنی را بالا برده و توقعات را دم آخر افزایش دهند که همه از این روش‌ها مطلع هستند، اما اگر می‌خواهید کار دقیقی انجام دهید به توافقاتی که در مراحلی از مذاکرات پذیرفتید پایبند باشید.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet