هدر اصلی
1394/04/07 16:04:41
سرویس دیگر رسانه‌ها_
مصری:

قانون الزام دولت به حفظ دستاوردهای هسته‌ای پاسخ مجلس به درخواست مردم بود

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قانون الزام دولت به حفظ دستاوردهای هسته‌ای در راستای تحکیم و قوت بخشیدن به تیم مذاکره‌کننده است، گفت: مجلس در پاسخ به ندای ملت این قانون را با رأی خوبی تصویب کرد.
قانون الزام دولت به حفظ دستاوردهای هسته‌ای پاسخ مجلس به درخواست مردم بود سخنگوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قانون الزام دولت به حفظ دستاوردهای هسته‌ای در راستای تحکیم و قوت بخشیدن به تیم مذاکره‌کننده است، گفت: مجلس در پاسخ به ندای ملت این قانون را با رأی خوبی تصویب کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/58638.jpg قانون,الزام,دولت,به,حفظ,دستاوردهای,هسته‌ای,پاسخ,مجلس,به,درخواست,مردم,بود Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از تسنیم: عبدالرضا مصری سخنگوی هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به تصویب قانون الزام دولت به حفظ حقوق و دستاوردهای هسته‌ای، گفت: مصوبه مجلس دقیقاً در راستای تحکیم و قوت بخشیدن به تیم مذاکره‌کننده است.
وی افزود: طرف مقابل ما در مذاکرات هسته‌ای موضوع کنگره آمریکا و مصوبه آن را مطرح و عنوان می‌کند که علی‌الظاهر تحت فشار کنگره است و در مذاکرات به‌طور مرتب این موضوع را عنوان می‌کنند: "ما تحت فشار کنگره هستیم" و با این ترفند می‌خواهند امتیازاتی از تیم ما بگیرند.
سخنگوی هیئت‌رئیسه مجلس قانون الزام دولت به حفظ حقوق و دستاوردهای هسته‌ای ملت ایران را تقویت‌کننده و پشتیبان تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای کشورمان دانست و تأکید کرد: این قانون دست تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای کشورمان در مذاکرات با 1+5 را باز می‌گذارد و این پیام را به طرف مقابل می‌دهد و به آنها گوشزد می‌کند که در کشور ما نیز مجلس نسبت به این موضوع حساس است و آن را با هوشیاری دنبال می‌کند.
مصری در ادامه مصوبه هسته‌ای مجلس را در جهت تعادل‌بخشی در روند مذاکرات هسته‌ای مؤثر دانست و گفت: این مصوبه باعث می‌شود که مجلس، به‌خلاف حمایت صوری کنگره از تیم مذاکره‌کننده‌شان، به‌صورت عملی حمایت همه‌جانبه از تیم مذاکره‌کننده داشته باشد.
وی با بیان "بر هیچ کس پوشیده نیست که ما خطوط قرمزی را که مقام معظم رهبری بر آن تأکید کرده‌اند و اصل انرژی هسته‌ای را که حق هر ایرانی است نادیده نمی‌گیریم و از آن حمایت می‌کنیم" اظهار داشت: پیام دیگر مجلس در تصویب این قانون در مجلس نیز این است که ما تحت هیچ شرایطی از انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای دست برنمی‌داریم.
سخنگوی هیئت‌رئیسه مجلس، اضافه کرد: موضوع دیگر این است که اگر قرار است در مذاکرات تعهدی را بپذیریم، طرف غربی هم باید یک‌جا تحریم‌ها را لغو کند؛ آنچه مجلس مصوب کرده است، همان بحث‌هایی است که تیم مذاکره کننده ما در مصاحبه‌های مختلفی به آن اشاره کرده‌اند و ما آن را در قالب مصوبه مجلس مطرح کرده‌ایم.
مصری با ابراز اینکه قانون الزام دولت به حفظ دستاوردهای هسته‌ای خواسته‌های تیم مذاکره‌کننده و ملت است، تصریح کرد: به‌دلیل اینکه موضوع دفاع از حقوق هسته‌ای بحث مشترکی است، خوشبختانه مجلس هم در پاسخ به ندای ملت، آن را با رأی خوبی تصویب کرد.
وی در پایان خاطرنشان کرد: مصوبه مجلس مبنی بر حفظ دستاوردهای هسته‌ای حمایت از تیم مذاکره‌کننده است و قصد دست‌‌اندازی و خلل در روند مذاکرات را ندارد.
انتهای پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet