آغاز هفته وحدت
1394/04/08 11:47:36
سرویس سیاسی
فلاحت پیشه تشریح کرد:

معایب تمدید زمان مذاکرات

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی تاکید دارد که تمدید زمان برای مذاکرات هسته ای بین ایران و گروه ۵+۱، آفتی برای توافق نهایی خواهد بود.
معایب تمدید زمان مذاکرات نماینده سابق مجلس شورای اسلامی تاکید دارد که تمدید زمان برای مذاکرات هسته ای بین ایران و گروه 5+1، آفتی برای توافق نهایی خواهد بود. https://cdn.icana.ir/d/019/110339.jpg معایب,تمدید,زمان,مذاکرات Icana

حشمت الله فلاحت پیشه در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه دلیل برای تمدید زمان مذاکرات وجود ندارد، گفت: اعتقاد من بر این است که بعد از ماراتن مذاکرات کارشناسان که می‌شود گفت یکی از استثنایی‌ترین مذاکرات دیپلماسی در دنیا بوده، دلیلی برای تمدید وجود ندارد.

نماینده سابق مردم اسلام آباد غرب در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در شرایطی که طرفین به یک متن حداکثری دسترسی یافته‌اند یعنی متنی که  بتواند نظر طرفین را جمع کند، تمدید مذاکرات برای رسیدن  به توافقنامه نهایی آفت است.

وی اظهار داشت: اصولا طرفین تجربه خوبی از  تمدید ندارند. زمانی که در سوئیس طرفین نتوانسته اند  توافقی را امضا کنند، در قالب بیانیه  کلیاتی مطرح شد ولی تا امروز و تا مهلت 30 ژوئن  موارد تعدی و تخلف از همان  بیانیه شکل می گرفت.

فلاحت پیشه با بیان اینکه ایران از عبارت دبه در برابر تخلفات آمریکایی های استفاده می کنند، گفت: بر همین اساس تمدید مذاکرات به صلاح نیست. چرا که وقتی متنی بدون امضا منتشر می شود حدود و ثغور آن از دست مذاکره کنندگان خارج و به دست لابی‌ها و قدرت های داخلی، منطقه ای و جهانی می افتد.

وی با بیان اینکه تجربه لوزان برای هر دو طرف کافی است، تاکید کرد: تا امروز دو طرف به مرز توافق نهایی رسیده اند اما اگر باز از آن عدول کنند و از تمدید مذاکرات صحبت کنند احتمال به نتیجه رسیدن توافق نهایی کمتر می شود.

نماینده سابق مجلس عنوان کرد: بهترین راه این است که بیش رسیدن به زمان تعیین شده ، طرفین توافقنامه نهایی را امضا کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet