هدر اصلی
1394/04/08 13:09:15
سرویس دیگر رسانه‌ها_
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس مطرح کرد،

انتشار اوراق قرضه ساز و کاری برای پرداخت بدهی‌های وزارت نیرو

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس گفت: به منظور پرداخت بدهی وزارت نیرو به بخش خصوصی ساز و کاری در قانون رفع موانع تولید دیده شده تا از طریق انتشار اوراق قرضه و با اجرای قانون برخی از مشکلات برطرف شود.
انتشار اوراق قرضه ساز و کاری برای پرداخت بدهی‌های وزارت نیرو سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس گفت: به منظور پرداخت بدهی وزارت نیرو به بخش خصوصی ساز و کاری در قانون رفع موانع تولید دیده شده تا از طریق انتشار اوراق قرضه و با اجرای قانون برخی از مشکلات برطرف شود. https://cdn.icana.ir/d/019/42930.jpg انتشار,اوراق,قرضه,ساز,و,کاری,برای,پرداخت,بدهی‌های,وزارت,نیرو Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از ایسنا: حسین امیری خامکانی درباره‌ی بدهکاری وزارت نیرو به بخش خصوصی اظهار کرد:‌ در این خصوص ساز و کار قانونی تقریبا طی سه مرحله در بودجه‌های سنواتی در نظر گرفته شده و آن بحث تهاتر است که دولت بتواند با واگذاری‌ها تهاتر کرده و مطالبات بخش خصوصی از دولت و یا بالعکس را انجام دهد، اما این موضوع هم چندان مشکلی را حل نکرده است.
این عضو هیات رئیسه کمیسیون انرژی مجلس همچنین خاطر نشان کرد:‌ اخیرا ساز و کاری در قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور در نظر گرفته شده تا دولت از این طریق اقدام به انتشار اوراق قرضه کند؛ به طوری که این اوراق بتواند قابل جابجایی باشد.
وی افزود: البته از این طریق افرادی که بدهکار هستند یا بدهی مالیاتی و یا بدهی دیگری دارند می‌توانند برخی از مشکلات را برطرف کنند و با اجرای این قانون تا حدودی میزان بدهکاری کاهش یابد.
نماینده مردم زرند در مجلس اظهار کرد:‌ متاسفانه در حال حاضر وزارت نیرو کار خاصی نمی‌تواند انجام دهد بلکه خود این وزارتخانه هم گله‌مند است که به بخش خصوصی بدهکار بوده و دنبال منابعی برای پرداخت بدهی خود است.
امیری خامکانی در پایان بیان کرد: البته در این موارد دولت باید آیین نامه اجرایی بنویسد که اخیرا هم در کارگروهی آیین نامه‌های اجرایی این قانون در حال تدوین است.
انتهای پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet