هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
پورابراهیمی خبر داد

طرح نمایندگان مجلس برای جداکردن سازمان تامین اجتماعی از سیطره دولت

سرویس دیگر رسانه‌ها
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به تهیه طرحی برای جداسازی سازمان تامین اجتماعی از دولت گفت: به دنبال این هستیم که سازمان تامین اجتماعی را از سیطره تصمیمات دولت جدا کرده و در قالب سندیکای کارگری و کارفرمایی اداره کنیم.
سه‌شنبه 9 تیر 1394 ساعت 10:29
طرح نمایندگان مجلس برای جداکردن سازمان تامین اجتماعی از سیطره دولت عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به تهیه طرحی برای جداسازی سازمان تامین اجتماعی از دولت گفت: به دنبال این هستیم که سازمان تامین اجتماعی را از سیطره تصمیمات دولت جدا کرده و در قالب سندیکای کارگری و کارفرمایی اداره کنیم. http://cdn.icana.ir/d/019/80259.jpg طرح,نمایندگان,مجلس,برای,جداکردن,سازمان,تامین,اجتماعی,از,سیطره,دولت Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از تسنیم: محمدرضا پورابراهیمی نماینده مردم کرمان و نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به طرح جداسازی سازمان تامین اجتماعی از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: جمعی از نمایندگان مجلس طرحی مبنی بر جداسازی سازمان تامین اجتماعی از زیرمجموعه دولت تهیه کردند که در حال حاضر این طرح 40 امضا دارد و به زودی تقدیم هیئت رئیسه می‌شود.
وی در تشریح جزییات طرح گفت: این طرح براساس سیاست‌های اصل 44 قانون اساسی که به تعریف دولت در اقتصاد می‌پردازد و ضوابط و مقررات مرتبط با حوزه حفاظت از منافع بخش خصوصی تهیه شده چراکه امروزه در سازمان‌های بیمه‌ای شرایطی دیده می‌شود که با هیچ‌یک از اصول مذکور سازگاری ندارد لذا در طرح یادشده به دنبال آن هستیم تا سازمان‌های بیمه‌ای مستقل از دولت فعالیت کنند.
این عضو کیمسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه در تمام دنیا به این روش پرداخته شده و شکل اجرایی به خود گرفته است، تصریح کرد: در حال حاضر سازمان تامین اجتماعی حدود 45 درصد جمعیت کشور را تحت پوشش خود قرار داده و منابع این سازمان از بخش خصوصی است و دولت یک ریال هم پرداخت نکرده است. به گونه‌ای که 23 درصد حق کارفرما و 7 درصد حق کارگر است که منابع سازمان را تشکیل می‌دهد.
پورابراهیمی افزود: در دنیا زمانی که کارفرما و کارگر پول‌ خود را گذاشته و یک صندوق بیمه‌ اجتماعی تشکیل می‌دهند، دولت‌ها حق مداخله در آن را ندارند چراکه این منابع شخصی افراد است و از بودجه عمومی دولت یک ریال به صندوق اجتماعی واریز نمی‌شود.لذا در کشور ما به دلیل ساختار اشتباه اقتصادی کشور، مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی از سوی دولت تعیین می‌شود و امروزه شاهدیم که پول‌ها از کارگر و کارفرما است اما دولت همه کاره این پول‌ها و صندوق شده است و این مغایر با اصل 44 قانون است.
نماینده مردم کرمان در مجلس در پایان اضافه کرد: ما به دنبال طرحی هستیم که بر اساس آن سازمان تامین اجتماعی را از سیطره تصمیمات دولت جدا کرده و در قالب سندیکای کارگری و کارفرمایی اداره کنیم.
انتهای پیام/

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000