شهادت حضرت فاطمه معصومه (س)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
حسینی مطرح کرد:

تلاش کمیسیون فرهنگی برای حل مشکل بیمه هنرمندان تئاتر/ دولت اعتبارات لازم را تامین کند

سرویس فرهنگی
عضو هیأت رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس با ابراز نگرانی از وضعیت نابسامان بیمه هنرمندانی که عضو خانه تئاتر هستند گفت: این مسأله بسیار مورد اهمیت است و باید در اولویت های دولت باشد.
سه‌شنبه 9 تیر 1394 ساعت 11:10
تلاش کمیسیون فرهنگی برای حل مشکل بیمه هنرمندان تئاتر/ دولت اعتبارات لازم را تامین کند عضو هیأت رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس با ابراز نگرانی از وضعیت نابسامان بیمه هنرمندانی که عضو خانه تئاتر هستند گفت: این مسأله بسیار مورد اهمیت است و باید در اولویت های دولت باشد. http://cdn.icana.ir/d/019/43307.jpg تلاش,کمیسیون,فرهنگی,برای,حل,مشکل,بیمه,هنرمندان,تئاتر/,دولت,اعتبارات,لازم,را,تامین,کند Icana

سید مرتضی حسینی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به وضعیت بیمه هنرمندان عضو در خانه تئاتر، گفت: علی‌رغم اینکه اعضای خانه تئاتر حق عضویت خود را پرداخت می کنند متأسفانه از شرایط خوبی در زمینه بیمه درمان برخورار نیستند.

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به شکایاتی که از سوی برخی هنرمندان در این زمینه مطرح شده است، عنوان کرد: طبق شنیده ها بیمه ایران که متولی بیمه درمانی هنرمندان عضو خانه تئاتر است نمی تواند هزینه های درمانی اعضا را تأمین کند.

وی افزود: علت این مسأله نیز عدم پرداخت بدهی‌های دولت به بیمه ایران عنوان شده است لذا دولت باید هرچه سریع تر نسبت به این قضیه اقدام کند.

حسینی تصریح کرد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی متولی امور هنرمندان است از این رو باید از طریق مذاکره با دولت به نحوی تأمین اعتبار مورد نظر را برای ارائه خدمات درمانی را صورت داده و از اولویت‌های خود قرار دهد.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مجلس شورای اسلامی نسبت به بیمه و تسهیلات هنرمندان حساسیت دارد، خاطرنشان کرد: کمیسیون فرهنگی در راستای حل مشکلات هنرمندان عضو خانه تئاتر و خانواده آنها در نخستین جلسه آغاز به کار مجلس، کمیسیون نسبت به این قضیه ورود پیدا خواهد کرد.

به گزارش خانه ملت،طی سال اخیر بیمه طلایی و تکمیلی هنرمندانی که عضو خانه تئاتر هستند نتوانسته است پاسخگوی هزینه های درمانی و تأمین مخارج دارویی آنها باشد. وضعیت موجود باعث گله مندی این هنرمندان و اعتراض چندین باره مسئولان و مدیران خانه تئاتر نسبت به این مسأله شده است که در نهایت سازمان بیمه مربوطه اعلام کرده تا زمانی که دولت نتواند بدهی های خود در بخش بیمه را پرداخت کند امکان بیمه کردن این هنرمندان را ندارد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000