ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع)
1394/04/09 12:48:44
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نقوی حسینی:

غربی‌ها از فرصت اجماع داخل ایران استفاده کنند

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد که آمریکایی‌ها نباید اشتباهات گذشته‌شان را در برابر ایران تکرار کنند.
غربی‌ها از فرصت اجماع داخل ایران استفاده کنند یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد که آمریکایی‌ها نباید اشتباهات گذشته‌شان را در برابر ایران تکرار کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/42816.jpg غربی‌ها,از,فرصت,اجماع,داخل,ایران,استفاده,کنند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از ایسنا: سید حسین نقوی حسینی گفت که در حال حاضر اجماعی در موضوع هسته‌ای در ایران به وجود آمده است که بهتر است غربی‌ها از این فرصت به بهترین نحو استفاده کنند چون چنین اجماعی همیشگی نیست.
وی اظهار کرد: غربی‌ها باید این واقعیت را درک کنند که جمهوری اسلامی توافق خوب را فدای زمان نمی‌کند و مهمتر از ضرب‌الاجل زمانی برای ما توافق خوب است. ما حرف غیر منطقی نداریم بلکه آنچه به عنوان خطوط قرمز مطرح می‌کنیم کاملا منطقی است و تنها زیاده خواهی‌های طرف مقابل مانعی بر سر راه مذاکرات ایجاد می‌کند.
وی با بیان این که در جمهوری اسلامی هیچ کس با مذاکره مخالف نیست گفت که در حال حاضر همه موافق هستند که راه حل پرونده هسته‌ای مذاکره و توافق است اکنون این اجماع وجود دارد و غربی‌ها باید این موضوع را درک کنند که این اجماع همیشه نیست.
این نماینده اصولگرای مجلس ادامه داد: اگر غربی‌ها بخواهند با زیاده خواهی مذاکرات را طولانی و مانع ایجاد کنند ممکن است دیگر چنین اجماعی در کشور برای مذاکرات وجود نداشته باشد بنابراین غربی‌ها به ویژه آمریکایی‌ها با دست کشیدن از زیاده خواهی‌ها و زیاده طلبی‌هایشان به این واقعیت توجه کنند که همیشه چنین اجماعی در ایران به وجود نمی‌آید.
نقوی حسینی در ادامه با بیان اینکه آمریکایی‌ها ملت ایران را مورد آزمون قرار داده‌اند گفت: آنها به این واقعیت رسیده‌اند که تحریم ، تهدید و فشار نمی‌تواند ملت ما را به تصمیم وا دارد. آنها هر دوره‌ای که با اشتباه به تهدید و تحریم پناه آوردند با این واقعیت مواجه شدند که سرعت پیشرفت ملت ما چند برابر شده و به هدف‌های بلندتری دست پیدا کردند.
وی یاد آور شد: زمانی جورج بوش با هفت تیرکشی می‌خواست مانع توسعه هسته‌ای کشور ما شود که ملت ما در برابر آن موضع خصمانه دهها برابر پیشرفت کردند. بنابراین دیگر در این برهه زمانی آمریکایی‌ها نباید اشتباهات گذشته‌شان را تکرار کنند چون می‌دانند اگر بخواهند با فشار ، تهدید نظامی و تحریم باما مقابله کنند نه تنها متوقف نخواهیم شد بلکه توسعه‌مان چند برابر خواهد شد.
این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پایان گفت: غربی‌ها برای دست یافتن به توافق برد برد باید حقوق ملت ایران و خطوط قرمز را رعایت کند و دست از زیاده طلبی بردارد ما به مطالبات فرا ان پی‌تی و فراپروتکل الحاقی تن نخواهیم داد بنابراین آنها باید دست از زیاده خواهی بردارند.
انتهای پیام
 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet