خبرگزاری خانه ملت

ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع)
1394/04/09 15:40:12
سرویس سیاسی
حقیقت پور:

راه برای دستیابی به توافق خوب هنوز باز است/انگلیس و فرانسه کارشکنی جدی می کنند

عضو هیات رییسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت:‌در صورتی که کشورهای طرف مذاکره همانند ایران اراده جدی داشته باشند امیدواریم علیرغم کارشکنی انگلیس و فرانسه به توافق خوبی دست یابیم.
راه برای دستیابی به توافق خوب هنوز باز است/انگلیس و فرانسه کارشکنی جدی می کنند عضو هیات رییسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت:‌در صورتی که کشورهای طرف مذاکره همانند ایران اراده جدی داشته باشند امیدواریم علیرغم کارشکنی انگلیس و فرانسه به توافق خوبی دست یابیم. https://cdn.icana.ir/d/019/59777.jpg راه,برای,دستیابی,به,توافق,خوب,هنوز,باز,است/انگلیس,و,فرانسه,کارشکنی,جدی,می,کنند Icana

منصورحقیقت پور در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، بازگشت آقای ظریف به ایران را یک امر معمول دانست و گفت:‌ ظریف به عنوان دیپلمات حرفه ای باید نقطه نظرات مسوولان و مقامات ایرانی را داشته باشد تا بتواند به خوبی از حقوق ملت دفاع کند.

وی تصریح کرد: مباحث بسیار سختی را در جریان مذاکرات داریم و قطعا برای رسیدن به اهداف و منافع ملی خود باید روی خطوط قرمزی که رهبری ترسیم کرده اند محکم بایستیم.

نماینده مردم اردبیل در مجلس گفت: خطوط قرمز ما عین قانون است یعنی آن چیزی که قواینن بین المللی در ارتباط با حق بهره برداری ما از انرژی هسته ای تبیین کرده است، ما چیزی را افزون تر از قوانین بین‌المللی نمی خواهیم.

عضو هیات رییسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: ظریف فردی وارسته و فداکاراست و همکاران محترم وی نیزدر مقابل خواسته های جمهوری اسلامی ایران محکم خواهند ایستاد،بنابراین امیدواریم  چند روز آینده تعیین کننده باشد و بتوانیم دستاوردهای خوبی را از مذاکرات داشته باشیم.

حقیقت پور درباره حضور فریدون و صالحی در مذاکرات هسته ای گفت: حضور صالحی در مذاکرات معمول بوده است به دلیل اینکه در مباحث فنی وی تخصص دارد و می تواند این‌گونه موارد را بررسی کند.

نماینده مردم اردبیل در مجلس تصریح کرد: مذاکرات کار بسیار سختی است و دو کشورانگلیس و فرانسه کارشکنی جدی می کنند اما اگر سایر کشورها همانند ایران اراده جدی داشته باشند امیدواریم علیرغم کارشکنی این دو کشور به توافق خوبی دست یابیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet