خبرگزاری خانه ملت

آغاز هفته وحدت
1394/04/09 15:12:27
سرویس فرهنگی
مجیدی در مراسم معارفه خود مطرح کرد:

ضرورت ارتقای رنکینگ جهانی کتابخانه مجلس شورای اسلامی/ توجه به توسعه کتابخانه در برنامه ششم توسعه

رئیس کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت نقش دیپلماسی پارلمانی در پیشرفت کاری کتابخانه مجلس در سطح دنیا گفت: کتابخانه مجلس در دنیا جزو کم‌نظیرترین کتابخانه‌ها محسوب می‌شود بنابراین باید رنکینگ جهانی آن ارتقا یابد.
ضرورت ارتقای رنکینگ جهانی کتابخانه مجلس شورای اسلامی/ توجه به توسعه کتابخانه در برنامه ششم توسعه رئیس کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت نقش دیپلماسی پارلمانی در پیشرفت کاری کتابخانه مجلس در سطح دنیا گفت: کتابخانه مجلس در دنیا جزو کم‌نظیرترین کتابخانه‌ها محسوب می‌شود بنابراین باید رنکینگ جهانی آن ارتقا یابد. https://cdn.icana.ir/d/019/110555.jpg ضرورت,ارتقای,رنکینگ,جهانی,کتابخانه,مجلس,شورای,اسلامی/,توجه,به,توسعه,کتابخانه,در,برنامه,ششم,توسعه Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، محمدرضا مجیدی امروز (سه‌شنبه 9 تیر) درمراسم معارفه خود که در تالار تشریفات سالن مشروطه برگزار ‌شد، با تشکر از دکتر لاریجانی و هیات امنای کتابخانه مجلس برای اعتماد به وی گفت: مسئولیت مدیریت کتابخانه مجلس، مسئولیت مهمی است که بر دوش این حقیر گذاشته شده و از خدای یکتا برای عنایت توفیق خدمت‌رسانی به مردم سپاسگزارم.

رئیس کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: پس از 7 سال خدمت در یونسکو به دانشگاه تهران رفتم و در آنجا علاوه بر تدریس در زمینه نگارش کتاب فعالیت داشتم و به این فکر می‌کردم چگونه سابقه‌های کسب شده در یک نهاد فرهنگی تبلور یابد که با لطف الهی امکان انجام این مهم در کتابخانه مجلس ممکن شد.

مجیدی افزود: امیدوارم در سلسله اقدامات شایسته مدیران قبلی کتابخانه مجلس بتوانم فعالیت‌های خوبی انجام دهم و از دیدگاه و تجربیات مدیران قبلی برای خدمت‌رسانی بیشتر استفاده کنم.

وی تصریح کرد: همچنان که رئیس مجلس اظهار داشتند، انشاالله کارهای خوبی که در کتابخانه مجلس انجام شده، استمرار خواهد یافت و شناخته شدن این مجموعه عظیم فرهنگی در عرصه بین‌الملل کار مهمی است. در زمانی که در یونسکو فعالیت داشتم همراه با سفرای یونسکو از کتابخانه مجلس بازدید داشتیم که در این بازدید سفرای خارجی از وجود این منابع  وآثار فرهنگی در این کتابخانه تعجب داشتند.

رئیس کتابخانه مجلس افزود: صدها اثر در کتابخانه مجلس موجود است که باید در فهرست کمیته حافظه جهانی ثبت و ضبط شود،‌ البته ظرفیت‌های بیشتری نیز وجود دارد که باید با استفاده از دیپلماسی پارلمانی از آن استفاده شود.

مجیدی ادامه داد: باید توجه داشت در سطح ملی از تعلق خاطر مردم به این کتابخانه استفاده شود، به دلیل اینکه در حال حاضر بسیاری از اسناد در کشور وجود دارد که باید تلاش شود اسناد مذکور با مرکز اسناد کتابخانه مجلس مرتبط شود، بنابراین ضرورت تشکیل شعبه استانی مرکز اسناد مجلس احساس می‌شود، به دلیل اینکه برخی اشخاص علاقه‌مندند حدوداً هر دو هفته یکبار از اسناد واگذاری شده خود بازدید کنند که باید این ظرفیت فراهم شود.

وی با بیان اینکه حوزه منابع انسانی کتابخانه مجلس باید تقویت شود، افزود: ضرورت دارد پژوهش‌های این مرکز هدفمند و در سطح ملی معرفی شود.

مجیدی تصریح کرد: کتابخانه مجلس می‌تواند به یک مرجع علمی موثر تبدیل شود، بنابراین باید در برنامه ششم توسعه کشور تدابیر لازم برای توسعه این مرکز اتخاذ شود.

رئیس جدید کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت نقش دیپلماسی پارلمانی در پیشرفت کاری کتابخانه مجلس در سطح دنیا گفت:  کتابخانه مجلس در دنیا جزو کم‌نظیرترین کتابخانه‌ها محسوب می‌شود بنابراین باید رنکینگ جهانی آن ارتقا یابد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet