Icana.ir
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter Telegram
هدف فرانسه ازکارشکنی در جریان مذاکرات هسته ای به روایت شوهانی

خوش خدمتی فرانسه به لابی صهیونیستی و اخلال در روند مذاکرات هسته ای

سرویس سیاسی
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خوش خدمتی فرانسه به لابی صهیونیستی را یکی از علل کارشکنی فرانسه دانست و تصریح کرد:‌ فرانسه همچنین به دنبال ایجاد خلل و وقفه در مسیر مذاکرات هسته ای است در گذشته نیز شاهد چنین رویکردی از فرانسه بودیم.
چهارشنبه 10 تیر 1394 ساعت 08:01
خوش خدمتی فرانسه به لابی صهیونیستی و اخلال در روند مذاکرات هسته ای عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خوش خدمتی فرانسه به لابی صهیونیستی را یکی از علل کارشکنی فرانسه دانست و تصریح کرد:‌ فرانسه همچنین به دنبال ایجاد خلل و وقفه در مسیر مذاکرات هسته ای است در گذشته نیز شاهد چنین رویکردی از فرانسه بودیم. http://cdn.icana.ir/d/019/110560.jpg خوش,خدمتی,فرانسه,به,لابی,صهیونیستی,و,اخلال,در,روند,مذاکرات,هسته,ای Icana

احمد شوهانی در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت، درباره علت کارشکنی فرانسه در جریان مذاکرات هسته ای گفت:‌ این کشور به دنبال رساندن پیام کشورهای مخالف مذاکرات مانند رژیم صهیونیستی و عربستان است که می خواهند مذاکرات به نتیجه ای نرسد.

وی ادامه داد: با این گونه کارشکنی ها فرانسه قصد ابراز وجود نیز دارد و نمی خواهد از آمریکا عقب بماند به دلیل اینکه فرانسه در مذاکرات1+5 تقریبا به حاشیه رفته و آمریکا در راس است.

نماینده مردم ایلام در مجلس خوش خدمتی فرانسه به لابی صهیونیستی را یکی دیگر از علل کارشکنی فرانسه دانست و تصریح کرد:‌ فرانسه همچنین به دنبال ایجاد خلل و وقفه در مسیر مذاکرات هسته ای است در گذشته نیز شاهد چنین رویکردی از فرانسه بودیم.

 این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در عین حال گفت‌: هر چند غربی ها با هم رقابت دارند اما هماهنگی هایی نیز دارند به این معنی که فرانسه کارشکنی هایی را انجام دهد و فشارها بر ایران افزایش یافته به این ترتیب درصدد گرفتن امتیازهایی از کشورمان شوند.

  شوهانی در ادامه کارشکنی های فرانسه را چندان در روند مذاکرات جدی ندانست و افزود: البته تا حدی تاثیر هم داشته است.اما باید بر این نکته تاکید کنم که خطوط قرمز ما مشخص است و طرف مقابل هم می داند که رویکرد فشار مربوط به چند سال گذشته بوده است و آنها متوجه شده اند که در حال حاضر تاثیر گذارنیست چون تیم مذاکره کننده افراد عاقل و شجاعی هستند .

به گفته وی اینگونه کارشکنی ها ممکن است مقداری مسیر مذاکرات را طولانی تر کند اما موجب نادیده گرفتن خطوط قرمزمان نمی شود.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
پربازدید
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000