آغاز هفته وحدت
1394/04/10 08:01:00
سرویس سیاسی
هدف فرانسه ازکارشکنی در جریان مذاکرات هسته ای به روایت شوهانی

خوش خدمتی فرانسه به لابی صهیونیستی و اخلال در روند مذاکرات هسته ای

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خوش خدمتی فرانسه به لابی صهیونیستی را یکی از علل کارشکنی فرانسه دانست و تصریح کرد:‌ فرانسه همچنین به دنبال ایجاد خلل و وقفه در مسیر مذاکرات هسته ای است در گذشته نیز شاهد چنین رویکردی از فرانسه بودیم.
خوش خدمتی فرانسه به لابی صهیونیستی و اخلال در روند مذاکرات هسته ای عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خوش خدمتی فرانسه به لابی صهیونیستی را یکی از علل کارشکنی فرانسه دانست و تصریح کرد:‌ فرانسه همچنین به دنبال ایجاد خلل و وقفه در مسیر مذاکرات هسته ای است در گذشته نیز شاهد چنین رویکردی از فرانسه بودیم. https://cdn.icana.ir/d/019/110560.jpg خوش,خدمتی,فرانسه,به,لابی,صهیونیستی,و,اخلال,در,روند,مذاکرات,هسته,ای Icana

احمد شوهانی در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت، درباره علت کارشکنی فرانسه در جریان مذاکرات هسته ای گفت:‌ این کشور به دنبال رساندن پیام کشورهای مخالف مذاکرات مانند رژیم صهیونیستی و عربستان است که می خواهند مذاکرات به نتیجه ای نرسد.

وی ادامه داد: با این گونه کارشکنی ها فرانسه قصد ابراز وجود نیز دارد و نمی خواهد از آمریکا عقب بماند به دلیل اینکه فرانسه در مذاکرات1+5 تقریبا به حاشیه رفته و آمریکا در راس است.

نماینده مردم ایلام در مجلس خوش خدمتی فرانسه به لابی صهیونیستی را یکی دیگر از علل کارشکنی فرانسه دانست و تصریح کرد:‌ فرانسه همچنین به دنبال ایجاد خلل و وقفه در مسیر مذاکرات هسته ای است در گذشته نیز شاهد چنین رویکردی از فرانسه بودیم.

 این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در عین حال گفت‌: هر چند غربی ها با هم رقابت دارند اما هماهنگی هایی نیز دارند به این معنی که فرانسه کارشکنی هایی را انجام دهد و فشارها بر ایران افزایش یافته به این ترتیب درصدد گرفتن امتیازهایی از کشورمان شوند.

  شوهانی در ادامه کارشکنی های فرانسه را چندان در روند مذاکرات جدی ندانست و افزود: البته تا حدی تاثیر هم داشته است.اما باید بر این نکته تاکید کنم که خطوط قرمز ما مشخص است و طرف مقابل هم می داند که رویکرد فشار مربوط به چند سال گذشته بوده است و آنها متوجه شده اند که در حال حاضر تاثیر گذارنیست چون تیم مذاکره کننده افراد عاقل و شجاعی هستند .

به گفته وی اینگونه کارشکنی ها ممکن است مقداری مسیر مذاکرات را طولانی تر کند اما موجب نادیده گرفتن خطوط قرمزمان نمی شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet