هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
نقوی حسینی:

تمدید مذاکرات موجب پیشروی گام به گام غرب وتحمیل مواضع آنان می‌شود

سرویس دیگر رسانه‌ها
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به تضاد فاحش دیدگاه‌های ایران و غرب در این مرحله از مذاکرات گفت: تمدید مذاکرات در راستای سیاست پیشروی گام به گام آمریکایی‌ها برای حساسیت‌زدایی جهت تحمیل مواضع است.
چهارشنبه 10 تیر 1394 ساعت 10:30
تمدید مذاکرات موجب پیشروی گام به گام غرب وتحمیل مواضع آنان می‌شود عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به تضاد فاحش دیدگاه‌های ایران و غرب در این مرحله از مذاکرات گفت: تمدید مذاکرات در راستای سیاست پیشروی گام به گام آمریکایی‌ها برای حساسیت‌زدایی جهت تحمیل مواضع است. http://cdn.icana.ir/d/019/42817.jpg تمدید,مذاکرات,موجب,پیشروی,گام,به,گام,غرب,وتحمیل,مواضع,آنان,می‌شود Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از مهر: سید حسین نقوی حسینی با تاکید بر اینکه مذاکرات در شرایط حساسی قرار دارد گفت: با توجه به بازگشت یک روزه ظریف به تهران و حضور مجدد در وین و همچنین پیوستن صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی و فریدون با دستور ویژه رئیس جمهور به تیم مذاکره کننده، به نظر می رسد مذاکرات در مرحله حساسی قرار دارد.
نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: حساسیت ها در دو محور اصلی لغو تحریم ها و بازرسی ها است.
وی با اشاره به تبدیل اختلافات به تضادها در جریان مذاکرات گفت: ما در زمینه لغو تحریم ها و بازرسی ها خط قرمز های روشنی داریم که از آن عبور نمی کنیم، طرف غربی نیز بر خط قرمز های خود ایستاده است به طوری که رایزنی ها برای دستیابی به توافق به گفتگو میان دو دیدگاه متضاد تبدیل شده است.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در تشریح این موضوع گفت: گاهی در مذاکرات دیدگاه ها متفاوت است که می توان با گفتگو ها اختلافات را کاهش داد و به توافق دست یافت اما در مواردی دو طرف مذاکرات، دارای دیگاه های متضاد هستند که برای دست یابی به توافق یک طرف مذاکرات باید از نظر خود کوتاه بیاید واگرنه توافق صورت نمی گیرد.
نقوی حسینی گفت: در شرایط تضاد دیدگاه ها در مذاکرات، دو طرف مانند اتومبیل هایی هستند که در مسیر متفاوت با سرعت بالا به سمت هم حرکت می کنند؛ اگر یکی از اتومبیل ها کنار نکشد این دو با شدت به هم برخورد کرده و هر دو صدمه می بینند. در مذاکرات قطعا طرف ایرانی بیش از این کوتاه نخواهد آمد و این بار نوبت طرف غربی است که از مواضع خود کوتاه بیاید.
وی ادامه داد: با توجه به تضاد دیدگاه ها به احتمال زیاد توافقی صورت نخواهد گرفت و مذاکرات تمدید می شود البته تمدید مذاکرات برای طرف ایرانی قابل قبول نیست زیرا هزینه های زیادی را به ما تحمیل می کند.
وی با اشاره به اتخاذ روش گام به گام از سوی طرف آمریکایی در مذاکرات با ایران گفت: در اوایل مذاکرات بحث جدی بر نحوه فعالیت نطنز، فردو و راکتور اراک بود که احتمال کاهش یا توقف فعالیت آن موجب نگرانی جدی نمایندگان و ملت ایران می شد اما در حال حاضر این موضوعات برای ما مهم نیست و حساسیت ما کاهش یافته است.
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس اظهار داشت: طرف آمریکایی با اتخاذ سیاست گام به گام به گونه ای عمل کرد که در موضوعات مهم پیشروی کردند و تیم مذاکره کننده را مجبور به عقب نشینی کردند و بدین ترتیب حساسیت ها را بر موضوعات مهم کاهش دادند.
وی طولانی شدن و تمدید مذاکرات را اقدام آمریکایی ها در راستای اجرای سیاست گام به گام خواند و گفت: طولانی شدن مذاکرات و اجرای سیاست های گام به گام موجب عقب نشینی تیم مذاکره کننده از بسیاری از سنگرها شده است./
انتهای پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000