آغاز هفته وحدت
1394/04/10 12:30:00
سرویس سیاسی
یوسفیان ملا:

غرب توافق را بر هم بزند، ایران به سرعت باد مسیر رفته را باز می گردد/قدردانی از مواضع قاطع رییس‌جمهور در مسائل هسته ای

نماینده مردم آمل در مجلس گفت: در صورتی که طرف مقابل توافق را زیرپا بگذارد ما نیز مسیر رفته را بر می گردیم و به هر میزانی که مورد نیازمان است غنی سازی خواهیم کرد.
غرب توافق را بر هم بزند، ایران به سرعت باد مسیر رفته را باز می گردد/قدردانی از مواضع قاطع رییس‌جمهور در مسائل هسته ای نماینده مردم آمل در مجلس گفت: در صورتی که طرف مقابل توافق را زیرپا بگذارد ما نیز مسیر رفته را بر می گردیم و به هر میزانی که مورد نیازمان است غنی سازی خواهیم کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/42727.jpg غرب,توافق,را,بر,هم,بزند،,ایران,به,سرعت,باد,مسیر,رفته,را,باز,می,گردد/قدردانی,از,مواضع,قاطع,رییس‌جمهور,در,مسائل,هسته,ای Icana

 عزت الله یوسفیان ملا در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت گفت:‌ کشورمان عضو آژانس بین المللی انرژی اتمی است و نفس عضویت به ما اجازه می دهد تا هر مقداری که مورد نیازمان است غنی سازی کنیم.

وی ادامه داد: همانگونه که رییس جمهور اعلام کرد در صورتی که طرف مقابل توافق را زیرپا بگذارد ما نیز مسیر رفته را بر می گردیم و به هر میزانی که مورد نیازمان است غنی سازی خواهیم کرد به این معنی که سقفی را برای این منظور در نظر نخواهیم داشت و سقف ما را نیازمان تعیین خواهد کرد.

به گفته نماینده مردم آمل در مجلس در حال حاضر سقف غنی سازی مان را به حدود 5 درصد رسانده ایم اما در صورت نادیده گرفتن توافق از سوی طرف مقابل، بسته به نیازمان غنی سازی را به حدود 20 و یا 30 درصد هم می رسانیم.

یوسفیان ملا با تاکید بر اینکه در صورت زیاده خواهی غربی ها و بهم خوردن توافق دلیلی برای پایبندی ما به توافق وجود نخواهد داشت تصریح کرد:‌ جمهوری اسلامی ایران و 1+5 هر دو با علم برخطوط قرمز یکدیگر وارد مذاکره شدند بنابراین مطرح شدن مسایلی مانند بازدید از مراکز نظامی زیاده خواهی طرف مقابل است.

وی معتقد است : کشورمان به آنچه در توافق ذکر کرده بود پایبند است اما حاضر نیست چیزی بیش از آنچه در مفاد توافق آمده است بپذیرد.در صورت توافق نهایی اگر طرف مقابل به  تعهداتش پایبند باشد ما نیز متعهد خواهیم بود.

رییس کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی مجلس تصریح کرد: در صورتی که طرف مقابل زیاده خواه نباشد مذاکرات می تواند پایانی برد برد داشته باشد.

 حسن روحانی شب گذشته در نشست با اصحاب رسانه  با تاکید بر اینکه اگر توافقی شد متعهد به اجرای آن توافق هستیم، گفت: اگر طرف مقابل توافق را زیر پا گذاشت بلافاصله مسیر را برمی گردیم، شدیدتر از آنچه که در مخیله آنان بگنجد.

وی همچنین با تاکید بر اینکه اگر توافقی صورت گرفت متعهد به اجرای توافق هستیم، گفت: شرط اجرای توافق آن است که طرف مقابل هم متعهد باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet