خبرگزاری خانه ملت

آغاز هفته وحدت
1394/04/12 13:01:00
سرویس سیاسی
نعمتی:

در صورت نادیده گرفتن توافق ژنو توسط طرف مذاکره کننده به گذشته باز خواهیم گشت /حضور ایران در مذاکرات نشان دهنده تعامل با دنیا است

نماینده مردم اسد آباد در مجلس با اشاره به اینکه حضور ایران در مذاکرات نشان دهنده تعامل ایران با تمام کشورها به جز رژیم صهیونیستی است گفت: هواره ثابت کرده ایم که گفتگو را به هر واکنش و ارجح می دانیم.
در صورت نادیده گرفتن توافق ژنو توسط طرف مذاکره کننده به گذشته باز خواهیم گشت /حضور ایران در مذاکرات نشان دهنده تعامل با دنیا است نماینده مردم اسد آباد در مجلس با اشاره به اینکه حضور ایران در مذاکرات نشان دهنده تعامل ایران با تمام کشورها به جز رژیم صهیونیستی است گفت: هواره ثابت کرده ایم که گفتگو را به هر واکنش و ارجح می دانیم. https://cdn.icana.ir/d/019/77074.jpg در,صورت,نادیده,گرفتن,توافق,ژنو,توسط,طرف,مذاکره,کننده,به,گذشته,باز,خواهیم,گشت,/حضور,ایران,در,مذاکرات,نشان,دهنده,تعامل,با,دنیا,است Icana

بهروز نعمتی در گفتگو با خبرنگارسیاسی خانه ملت،گفت:‌ تصور می کنم با توجه به سیر مذاکرات تا کنون و سوابق گذشته تجربه به ما ثابت کرده است که آمریکاییها به تعهداتشان پایبند نیستند و همانطور که از زمان مذاکرات ژنو و در این مدت کوتاه مسایلی را مطرح می کنند که قابل پذیرش ما نیست برای جلوگیری از تکرار این موارد باید همه مسایل به صورت مکتوب و دارای امضا باشد.

وی تصریح کرد: طرف مقابل نسبت به توانایی ما برای دستیابی به انرژی آگاهی دارد و می داند که این فناوری در اختیار دانشمندان ماست بنابراین بدانند در صورتی که از فرصت موجود مذاکرات استفاده نکنند و توافق ژنو را نادیده بگیرند مسیرطی شده را به عقب بر می گردیم  و راه گذشته خود را ادامه می دهیم.

نماینده مردم اسد آباد در مجلس گفت: ما یکسری خواسته های به حقی داریم و نباید تحت الشعاع جو سازی ها و بعضا فشارها قرار گیرد ،این جو سازی ها حقوق هسته ای ما را نمی تواند تحت تاثیر قرار دهد،کشورمان داشتن انرژی همچنین تحقیق، توسعه و لغو تحریم ها را حق خود می داند و اجازه نمی دهد به بهانه بازرسی ها از مراکز نظامی بازیدی شود.

نعمتی با اشاره به اینکه مقوله امنیت ملی در هر کشوری از جمله ایران دارای جایگاه مهمی است تصریح کرد: آمریکایی ها باید در این چارچوب رعایت امنیت ملی ما مذاکره کنند ،در این صورت توافق برد برد خواهد بود.

وی اظهار داشت: جمهوری اسلامی با حضور در مذاکرات نشان دادهمواره به دنبال گفتگو بوده  است،تجربه تاریخی کشورمان نیز همین موضوع را ثابت می کند.

نماینده مردم اسد آباد در مجلس ملت ایران را همواره اهل گفتگو دانست و افزود: همواره گفتگو را ارجح می دانیم و هدف اصلی ما از مذاکرت این است که تعامل سازنده با دنیا به جز رژیم صهیونیستی داشته باشیم و در این زمینه تصور می کنم باید غربی ها استقبال کنند زیرا منافع آنها هم در خطر است. بسیاری ازکشورها  در خاورمیانه مشوش هستند و در این میان تنها ایران دارای صلح و ثبات است.

 حجت الاسلام حسن روحانی در نشست با اصحاب رسانه که سه شنبه شب در سالن اجلاس سران برگزار شد با تاکید بر اینکه اگر توافقی شد متعهد به اجرای آن توافق هستیم، گفت: اگر طرف مقابل توافق را زیر پا گذاشت بلافاصله مسیر را برمی گردیم، شدیدتر از آنچه که در مخیله آنان بگنجد.

وی همچنین با تاکید بر اینکه اگر توافقی صورت گرفت متعهد به اجرای توافق هستیم، گفت: شرط اجرای توافق آن است که طرف مقابل هم متعهد باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet