هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
حسینی:

جدایی از فرهنگ ایرانی- اسلامی بحران زاست/باید با سرعت در جهت طراحی برنامه فرهنگی گام برداشت

سرویس فرهنگی
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه فرهنگ استفاده از البسه غربی میان جوانان ایرانی رخنه کرده است، گفت: صداو سیما، قوه قضایه باید باید با دومحور فرهنگی وقضایی با این معضل بسیار خانه خراب کن فرهنگی برخورد کنند.
یکشنبه 14 تیر 1394 ساعت 08:01
جدایی از فرهنگ ایرانی- اسلامی بحران زاست/باید با سرعت در جهت طراحی برنامه فرهنگی گام برداشت عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه فرهنگ استفاده از البسه غربی میان جوانان ایرانی رخنه کرده است، گفت: صداو سیما، قوه قضایه باید باید با دومحور فرهنگی وقضایی با این معضل بسیار خانه خراب کن فرهنگی برخورد کنند. http://cdn.icana.ir/d/019/103304.jpg جدایی,از,فرهنگ,ایرانی-,اسلامی,بحران,زاست/باید,با,سرعت,در,جهت,طراحی,برنامه,فرهنگی,گام,برداشت Icana

 مرتضی حسینی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره نفوذ البسه غربی میان جوانان کشورمان، خاطرنشان کرد: نفود البسه غربی به معنای فراموشی بخشی از الگوهای ایرانی و اسلامی است، بنابراین خداحافظی با فرهنگ بومی در هر کشوری می‌تواند بسیار بحران زا باشد.

نماینده مردم  قزوین  درمجلس شورای اسلامی با بیان اینکه الگوی ایرانی- اسلامی باید در نظام فرهنگی کشور حرف اول و آخر را بزند، گفت: احیای الگوهای ایرانی و اسلامی در نظام فرهنگی جمهوری اسلامی ایران  باید  در دستور کار رسانه ملی قرار بگیرد تا به جای  اینکه جوانان ما مدهای غربی را  الگو خود قراردهند به فرهنگ بومی و ایرانی اسلامی کشورمان گرایش  پیدا کنند.

وی ادامه داد: توسعه کشور باید همراه با رعایت کلیه هنجارهای ارزشی،  فرهنگی،  اجتماعی ، تاریخی،  مذهبی نیازمند دقت نظری همه‌جانبه است وازهمین رو دولت باید ازآثارهنرمندان ایرانی که در جهت اعتلای  فرهنگ ایرانی  - اسلامی ما تلاش می کنند از دو منظر معنو ی و مادی حمایت کنند.

 حسینی افزود: طراحی یک برنامه فرهنگی که قابلیت اجرایی داشته باشد باید با شتاب و قوت بیشترادامه یابد تا بتوانیم در برابر تهاجم فرهنگی جهان استکبار مقاومت کنیم.

 عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه یکی ازبدترین تبعات استفاده ازالبسه غربی برای کشورمان این است موجب می شود جوانان ما هویت خود را از دست بدهند، یاد آورشد: توسعه فرهنگی  کلید اصلی بهره‌مندی ازمدل‌های  پیشرفته اقتصاد فرهنگی است.

 به گزارش خبرگزاری خانه ملت، درتهاجم فرهنگی، دشمنان یا همان مهاجمان به شیوه‌ای زیرکانه تلاش می‌کنند فرهنگ خود را به فرهنگ خودی و اصیل یک ملت وارد کنند. هدف آن‌ها از این نفوذ، بیگانه نمودن مردم یک جامعه با فرهنگ خود است و بدین وسیله آن ملت فرمانبردار غرایز دشمنان می‌گردند. البته این عمل همان‌طور که گفته شد با نقشه و سیاست‌های فرهنگی خاص انجام می‌گیرد و به گونه‌ای صورت می‌پذیرد که رد و نشانی از دشمن دیده نمی‌شود.

 گفتنی  است در این شرایط عموم مردم یک جامعه باید روشن و آگاه شوند. در مسیر این آگاه‌سازی، وظیفه‌ی نخبگان و فعالان فرهنگی بیش از هر گروه دیگری است زیرا  در حقیقت نخبگان فرهنگی به دلیل برخورداری از توانایی و ظرفیت بالای علمی، می‌توانند با افکار و اندیشه‌های خلاقانه خود نقش پررنگی در روشن‌گری فکری مردم و سپس توسعه و پیشرفت جامعه داشته باشند/.

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000