هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
قیمت خودرو همگام با رشد تولیدات کاهش یابد

قاضی‌پور:آزادسازی واردات کشور را به گورستان خودروهای خارجی تبدیل می‌کند!

سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با تاکید بر اینکه قیمت خودرو باید همگام با رشد تولیدات کاهش یابد، گفت: اکنون تولید خودرو 16 درصد افزایش یافته و قطعا قیمت خودرو نیز باید متناسب با رشد تولیدات کاهش یابد.
شنبه 20 تیر 1394 ساعت 09:18
قاضی‌پور:آزادسازی واردات کشور را به گورستان خودروهای خارجی تبدیل می‌کند! عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با تاکید بر اینکه قیمت خودرو باید همگام با رشد تولیدات کاهش یابد، گفت: اکنون تولید خودرو 16 درصد افزایش یافته و قطعا قیمت خودرو نیز باید متناسب با رشد تولیدات کاهش یابد. http://cdn.icana.ir/d/019/65446.jpg قاضی‌پور:آزادسازی,واردات,کشور,را,به,گورستان,خودروهای,خارجی,تبدیل,می‌کند! Icana

نادر قاضی پور درگفت وگو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت،برانحصاری بودن تولید خودرو در کشور تاکید کرد و گفت: درگذشته مدیران خودروسازی‌های کشور دلیل افزایش قیمت را کاهش تولیدات اعلام می کردند، اما براساس آمار منتشر شده،اکنون تولید خودرو 16 درصد افزایش یافته و قطعا قیمت خودرو نیز باید با متناسب با رشد تولیدات کاهش یابد.

نماینده مردم ارومیه درمجلس شورای اسلامی افزود:متاسفانه خودروسازان از قطعه های وارداتی بی کیفیت در ساخت خودرو استفاده کرده و خواسته مردم از نمایندگان، ارتقای کیفیت و کاهش قیمت خودروهای ساخت داخل است.

 

خودروسازی‌ها حیات خلوتی برای دولت

وی ادامه داد: اکنون قیمت بسیاری از قطعات مصرفی درساخت خودرو کاهش یافته،اما خودروسازان متناسب با آن قیمت خودرو را کاهش نمی دهند،در صورتی که دلیل آنها درگذشته برای افزایش نرخ، بالارفتن قیمت تمام شده بود.

عضوکمیسیون صنایع و معادن مجلس تصریح کرد: به اعتقاد بنده خودروسازی‌های ما بنگاه های اقتصادی نیستند، بلکه حیات خلوتی برای دولت بوده و نقشی در اقتصاد ندارند.

 

آزاد سازی واردات، کشور را به گورستان خودروهای خارجی تبدیل می کند!

به گفته این نماینده مردم درمجلس نهم،دلیل بی برنامگی در صنعت خودرو،عدم تنظیم طرح جامع خودروسازی توسط وزرات صنعت،معدن و تجارت بوده و نظارتی هم بر این موضوع وجود ندارد.

نماینده مردم ارومیه در مجلس در خصوص انحصار واردات خودرو نیزعنوان کرد: اعضای شورای رقابت معتقدند که در صورت آزاد سازی واردات، کشور به گورستان خودروهای خارجی تبدیل می شود. لذا بر اساس تصمیمات اخذ شده، تنها خودروهایی به کشور حق ورود دارند که قطعات آنها در کشور موجود و نمایندگی داشته باشند./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000