هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
قادری مطرح کرد:

تعلل در اجرای سامانه نرم افزاری یکپارچه مالیاتی قابل قبول نیست

سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه تعلل در پیاده سازی سامانه نرم افزاری یکپارچه مالیاتی کشور قابل قبول نیست، گفت: موضوع بازنگری در "قانون مالیات بر ارزش افزوده" یک ضرورت بوده و در قالب طرح و لایحه در کمیسیون اقتصادی مجلس در دست بررسی است.
دوشنبه 22 تیر 1394 ساعت 08:39
تعلل در اجرای سامانه نرم افزاری یکپارچه مالیاتی قابل قبول نیست عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه تعلل در پیاده سازی سامانه نرم افزاری یکپارچه مالیاتی کشور قابل قبول نیست، گفت: موضوع بازنگری در "قانون مالیات بر ارزش افزوده" یک ضرورت بوده و در قالب طرح و لایحه در کمیسیون اقتصادی مجلس در دست بررسی است. http://cdn.icana.ir/d/019/102861.jpg تعلل,در,اجرای,سامانه,نرم,افزاری,یکپارچه,مالیاتی,قابل,قبول,نیست Icana

جعفرقادری درگفت وگو باخبرنگارخبرگزاری خانه ملت درباره مسائل مالیات برارزش افزوده گفت: برای اجرای صحیح قانون مالیات برارزش افزوده باید ازسامانه نرم افزاری یکپارچه مالیاتی در کشور استفاده شود این درحالی است که متاسفانه سازمان امورمالیاتی کشور این سامانه را پیاده نکرده و تعلل دراین زمینه قابل قبول نیست.

نماینده مردم شیراز درمجلس شورای اسلامی ادامه داد: سازمان امورمالیاتی  باید سیستم‌های اطلاعاتی مالی خود را تجهیز و تقویت کند تا زمینه جلوگیری از فرارمالیاتی گرفته شود،البته همراه با انجام این مهم باید وزارت اقتصاد و قوه قضائیه هماهنگی‌های برای برخورد با متخلفان مالیاتی انجام دهند.

قادری گفت:مالیات بر ارزش افزوده درطول سال از فعالان اقتصادی که مشمول این مالیات هستند اخذ می شود اما اینکه برخی صنوف اشکالاتی برنحوه اخذ مالیات بر ارزش افزوده وارد می کنند؛به دلیل مشکلاتی است که در اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده وجود دارد.

این نماینده مردم درمجلس نهم ادامه داد:درحال حاضر دربرخی مراحل اولیه تولید،ممکن است مالیات بر ارزش افزوده اخذ نمی شود بطورمثال از شیر مالیات اخذ نمی شود این درحالی است که بعد از تبدیل شیر به بستنی،مالیات اولیه محصول نیز از کارخانه تولید کننده اخذ می شود.

 

لزوم تسریع در اصلاح قانون مالیات برارزش افزوده

قادری تصریح کرد: مدت زمان اجرای قانون مالیات برارزش افزوده به اتمام رسیده و در حال حاضر این قانون برای اجرای هر ساله تمدید می شود.

وی با تاکید بر لزوم اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده گفت: موضوع بازنگری در قانون مالیات بر ارزش افزوده یک ضرورت بوده و در قالب طرح و لایحه در کمیسیون اقتصادی مجلس در دست بررسی است.

عضوکمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با تاکید برلزوم تسریع در بازنگری در قانون مالیات بر ارزش افزوده یادآورشد:افزایش پایه های مالیاتی به جای نرخ های مالیاتی باید در دستور کار تیم اقتصادی دولت قرار گیرد و اخذ مالیات عادلانه نیز نباید فراموش شود.

گفتنی است؛مالیات برارزش افزوده مالیاتی  بوده که مصرف کننده (خریدار) آن را به همراه بهای خرید اجناس و خدمات می‌پردازد و دریافت کننده (فروشنده) موظف است مقدار مالیات دریافتی را به خزانه دولت واریز کند. از آنجا که خود فروشنده نیز ضمن خرید اولیه چنین مالیاتی را پرداخته ولی مصرف کننده محسوب نمی‌شود، اینست که او حق دارد کل «مالیات‌های ارزش افزوده» پرداختی خود را از کل «مالیات بر ارزش افزوده»های دریافتی کسر کرده و مابه تفاوت را به دولت بپردازد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000