هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
کوثری:

تفرقه افکنی میان شیعه و سنی بازی جدیدی نیست/تلاش برای جلوگیری از اجماع بین المللی میان مسلمانان

سرویس سیاسی
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه تفرقه افکنی میان شیعه و سنی بازی جدیدی نیست، گفت: آل سعود نقشه ای تنش در منطقه خاورمیانه را با قلم رژیم صهیونیستی تنظیم کرد.
سه‌شنبه 16 تیر 1394 ساعت 17:21
تفرقه افکنی میان شیعه و سنی بازی جدیدی نیست/تلاش برای جلوگیری از اجماع بین المللی میان مسلمانان عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه تفرقه افکنی میان شیعه و سنی بازی جدیدی نیست، گفت: آل سعود نقشه ای تنش در منطقه خاورمیانه را با قلم رژیم صهیونیستی تنظیم کرد. http://cdn.icana.ir/d/019/109929.jpg تفرقه,افکنی,میان,شیعه,و,سنی,بازی,جدیدی,نیست/تلاش,برای,جلوگیری,از,اجماع,بین,المللی,میان,مسلمانان Icana

اسماعیل کوثری درگفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره انفجارهای تروریستی اخیردرکویت، خاطرنشان کرد: اقامه نمازهای جماعت میان شعیان واهل تسنن  درکویت درسی به  آل سعود و هم پیمانانش داد که بدانند با این گونه اقدامات تروریستی به هیچ وجه اتحاد میان مسلمانان از بین نمی‌رود.

نماینده مردم تهران  درمجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اهل تسنن هیچ نقشی دراقدامات تروریستی اخیر کشور کویت ندارند، یادآورشد: آل سعود و رژیم اشغال گر قدس همواره در طی سالهای متمادی  تلاش کردند با تفرقه افکنی میان شیعه و سنی ازاجماع بین المللی مسلمانان در جهان جلوگیری کنند.

وی با بیان اینکه بیداری اسلامی یکی ازاصولی است که جهان استکباراز آن وحشت دارد، گفت: مفاهیم اسلامی  دارای روحیه  استکبار ستیزی و جهان شمول هستند و به همین علت می‌توانند به سادگی تمام اقدامات تروریستی  در عرصه بین الملل را که برای به هم ریختن کشورهای اسلامی در جهان استکبار برنامه ریزی شده اندا خنثی کند.

کوثری افزود: با اتحاد جهان اسلام می‌توانیم اقدامات بسیاری از گروه‌های  تروریستی را در منطقه خاورمیانه خنثی کنیم زیرا آل سعود در تلاش  است با ایجاد تنش میان شیعیان و اهل تسنن اقدامات اربابان خود را در منطقه استراتژیک خاورمیانه عملیاتی کند.

وی یادآورشد: درشرایط کنونی شاهد هستیم که آل سعود در بحران امنیتی  فرو رفته و به هر مقدار که تلاش می‌کند، بیشتر در گیر مشکلات داخلی می‌شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی  مجلس با بیان اینکه رویکرد تفرقه افکنی  مقامات آل سعود تنها به ضرر امنیت  داخلی کشورمان تمام می‌شود، گفت:‌‌ اقدام اخیر عربستان در حمله به یمن تنها پایه‌های حکومت آل سعود را متزلزل کرده است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، شبکه تلویزیونی المیادین در گزارشی به بررسی پیشینه و زمینه انفجار تروریستی علیه مسجد امام صادق (ع) در کویت پرداخت که در جریان آن ۲۷ نمازگزار شیعه شهید و ۲۲۷ نفر دیگر زخمی شدند.

گفتنی  است ،انفجار تروریستی نمازگزاران روزه داری را هدف قرار داد که مشغول اقامه نماز جمعه ماه مبارک رمضان در مسجد امام جعفر صادق (ع) بودند . این در حالی است که به گفته برخی شاهدان عینی دست کم پنج نفر در این انفجار به شهادت رسیدند و شمار زیادی نیز مجروح شدند.

 براساس گزارش‌های سازمان "عدالت و توسعه"، یکی از سازمان‌های بین‌المللی ذی‌ربط در زمینه پژوهش‌های تروریسم بین‌الملل حاکی از این است که دستگاه اطلاعات عربستان از داعش برای اجرای طرح‌های تروریستی خود در کشورهای منطقه و سرکوب شیعیان کمک می‌گیرد.

 همچنین  دراین گزارش آورده شده است که اعضای داعش و همچنین نیروهایی از گروه سوری "جیش‌الاسلام" به صورت محرمانه وارد خاک عربستان می‌شوند تا دست به حملاتی علیه شیعیان در داخل کشورهای عربی حوزه خلیج فارس از جمله عربستان، کویت و بحرین بزنند تا بر شیعیان در این کشورها اعمال فشار کرده و آنها را به مهاجرت وا دارند و مانع از بین‌المللی شدن مساله نقض‌ حقوق شیعیان در کشورهای عربی حوزه خلیج فارس شوند.

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000