ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع)
1394/04/15 10:00:31
سرویس فرهنگی
سلیمی:

درگیر کردن دانشگاه‌ها با سیاست روند علمی کشور را کند می‌کند

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس بر کوتاه کردن دست گروه‌هایی که با یارگیری از دانشگاه و دانشجو به دنبال قدرت یافتن هستند٬ تأکید کرد.
درگیر کردن دانشگاه‌ها با سیاست روند علمی کشور را کند می‌کند عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس بر کوتاه کردن دست گروه‌هایی که با یارگیری از دانشگاه و دانشجو به دنبال قدرت یافتن هستند٬ تأکید کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/44067.jpg درگیر,کردن,دانشگاه‌ها,با,سیاست,روند,علمی,کشور,را,کند,می‌کند Icana

علیرضا سلیمی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص انتقاد مقام معظم رهبری از حاشیه‌سازی و سیاست‌بازی در محیط‌های علمی، گفت: باید کلام رایج محیط‌های علمی علم واستدلال باشد٬ درگیرکردن این محیط‌ها با سیاست‌ها و مصادره آن به عنوان یک حزب و جناح نمی‌تواند برای روند علمی روبه رشد کشور موثر و کمک کننده باشد.

نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: متأسافنه برخی از احزاب و جناح‌ها به دانشگاه به عنوان یک طعمه نگاه می‌کنند؛ دانشگاه یک هویت مستقل دارد و جای علم و دانش است این فضا باید جای حضور افراد فرهیخته باشد انتظار می‌رود گروه‌هایی که دست دراز کرده و به دنبال یارگیری از دانشگاه و دانشجو هستند تا  قدرت بگیرند و بالا بروند دست خود را از این محیط کوتاه کنند.

 

پایه علوم انسانی در دانشگاه‌ها از آموزه‌های غربی گرفته شده است

وی درباره بخش دیگر سخنان مقام معظم رهبری مبنی بر ضرورت تلاش جدی مسئولان، تاکید کرد: برای تحول در حوزه علوم انسانی با یک تأخیر جدی مواجه هستیم که از چند جهت علوم انسانی نیاز به بررسی دارد؛ اول این‌که متأسفانه باید اقرار کرد پایه علوم انسانی در دانشگاه از آموزه‌های غربی گرفته شده و با رنگ و لعابی به خورد ما داده شده در واقع هویت علوم انسانی با اقتضای دینی همخوانی ندارد.

سلیمی ادامه داد: مشکل دوم این است که در بخش علوم انسانی با کم کاری مواجه هستیم٬کم‌کاری به این معنا که رفتارهای دینی و کلان دانشگاهی در حد نیاز کشور نیست که باید این بخش از غنای کافی برخوردار شود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس خاطرنشان کرد: نوع نگاه به علوم انسانی نکته سوم است که در ایران نگاه دقیقی به این بخش وجود ندارد؛ باید این نگاه کاملا عوض شود چراکه علوم انسانی است که مسیر را ریل گذاری می‌کند٬  لازم در حوزه تحقیق و تولید علم گام‌های بلندتری برداریم./

پایاتن پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet