آغاز هفته وحدت
1394/04/14 16:13:36
سرویس دیگر رسانه‌ها_
سخنگوی کمیسیون حقوقی:

حفظ استقلال قوه قضاییه ضامن سلامت دستگاه حاکمیتی است

سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس معتقد است: همانطور که اگر نبض بدن درست کار کند بدن از سلامتی برخوردار است ، اگر دستگاه قضا هم درست کار کند می‌بینیم که آن نظام در مسیر درستی حرکت می‌کند.
حفظ استقلال قوه قضاییه ضامن سلامت دستگاه حاکمیتی است سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس معتقد است: همانطور که اگر نبض بدن درست کار کند بدن از سلامتی برخوردار است ، اگر دستگاه قضا هم درست کار کند می‌بینیم که آن نظام در مسیر درستی حرکت می‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/43231.jpg حفظ,استقلال,قوه,قضاییه,ضامن,سلامت,دستگاه,حاکمیتی,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از ایسنا: محمدعلی اسفنانی ضمن بیان این مطلب گفت:‌ قوه قضاییه در هر کشور مظهر اقتدار و موجب سلامتی آن کشور است، بر طبق گفته مقام معظم رهبری قوه قضاییه نبض دستگاه حاکمیت می‌باشد.
وی ادامه داد: همانطور که اگر نبض بدن درست کار کند بدن از سلامتی برخوردار است ، اگر دستگاه قضا هم درست کار کند می‌بینیم که آن نظام در مسیر درستی حرکت می‌کند.
این نماینده مجلس با تاکید بر اینکه حفظ استقلال قوه قضاییه ضرورتی انکار ناپذیر است که باید به آن توجه شود، تصریح کرد: حفظ این استقلال ضامن سلامت دستگاه حاکمیتی است و با این استقلال است که اصل بی طرفی در رسیدگی به پرونده ها و عدم تاثیرپذیری از اشخاص ، جناح ها ، گروه‌ها و احزاب رعایت می‌شود.
اسفنانی خاطرنشان کرد: هرچه گرایش قوه قضاییه کمتر باشد می‌تواند مقتدرتر و بدون تصمیم گیری های مصلحتی برخورد کند و می‌تواند به آنچه حقیقت عدالت و عدالت خواهی است برسد.
سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس در پایان گفت:‌ بنابراین استقلال قوه قضاییه به این معنا است که این قوه هیچ وابستگی جناحی، گروهی و حزبی نداشته باشد. همچنین باید در نظر گرفت که سیاست زدگی در قوه قضاییه آفت بسیار بزرگی است که اقتدار آن را خدشه دار می‌کند.
انتهای پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet