خبرگزاری خانه ملت

آغاز هفته وحدت
1394/04/15 12:16:58
سرویس دیگر رسانه‌ها_
قادرمرزی:

تدوین دستورالعمل برگزاری انتخابات سالم ضروری است

نماینده مردم قروه در پیشنهادی توجه قوه قضاییه به تخریب، خرید رای، توهین، افترا،‌ دروغ و تهمت در قالب تدوین دستورالعمل برگزاری انتخابات سالم را ضروری دانست.
تدوین دستورالعمل برگزاری انتخابات سالم ضروری است نماینده مردم قروه در پیشنهادی توجه قوه قضاییه به تخریب، خرید رای، توهین، افترا،‌ دروغ و تهمت در قالب تدوین دستورالعمل برگزاری انتخابات سالم را ضروری دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/44119.jpg تدوین,دستورالعمل,برگزاری,انتخابات,سالم,ضروری,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از ایسنا: حامد قادرمرزی گفت: به دلیل فقدان نظارت قانونی بر عملکرد قضات، حجم پرونده‌های قضایی به شدت افزایش یافته است و تا رفتار برخی قضات اصلاح نشود نمی‌توان به کاهش اطاله دادرسی امیدوار بود.
این عضو کمیسیون عمران مجلس برگزاری انتخابات سالم را برای نظام حیثیتی دانست و افزود:‌ برگزاری انتخابات سالم برای کارگزاران نظام اهمیت ویژه‌ای دارد بنابراین قوه قضاییه می تواند با همفکری مشاورانی، دستورالعملی را برای برگزاری انتخابات سالم تدوین کند، اهمیت این مسأله زمانی مضاعف می‌شود که قرار است انتخابات امسال به صورت الکترونیکی برگزار شود؛ این دستورالعمل کمک بسیار خوبی برای برگزاری انتخابات الکترونیکی سالم است.
وی خواستار تعریف مصادیق بی اخلاقی در انتخابات شد و افزود: متاسفانه از هم اکنون در برخی شهرها علیه کاندیداهای نمایندگی مجلس دیوارنویسی می‌شود، تهمت،‌ افترا و دروغ پراکنی از ماهها قبل از برگزاری رسمی انتخابات آغاز شده است اما قانون انتخابات تعریف روشنی از مصادیق تخلفات انتخاباتی ندارد، اقدامات نادرست و غیراخلاقی هواداران برخی کاندایدها موجب شکل گیری موج منفی در بین مردم می‌شود و وقت و انرژی کاندیداهای مورد تهمت کلا باید صرف روشنگری درباره ‌ تهمت‌ها و دروغ ها شود.
نماینده مردم قروه ابراز تاسف کرد: تهمت‌ها و دروغ پراکنی‌ها نوعا توسط افراد و هواداران کاندیداهایی در شهرستانها و روستاها منتشر می‌شود که خود دستی در مفاسد عجیب و غریب اقتصادی و قضایی دارند؛ رئیس قوه قضاییه باید یکی از بندهای فساد انتخاباتی را رسیدگی به همین تخلفات تدوین کنند.
قادرمرزی تاکید کرد:‌ در قانون انتخابات یا درقالب دستورالعمل برگزاری انتخابات سالم، تخریب، توهین،‌ افترا،‌ تهمت و دروغ و خریداری رای به عنوان تخلفات غیرقابل گذشت افزوده شود و شورای نگهبان هم در هر مرحله‌ای از انتخابات متخلفان را رد صلاحیت کند، اگر این اتفاق بیفتد آن وقت می‌توان به برگزاری انتخابات سالم و بی حاشیه امیدوار بود.
انتهای پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet