هدر اصلی
1394/04/15 14:36:54
سرویس اجتماعی
پورمختار:

سپاه در ساخت و ساز اطراف میدان سپاه تخلفی نکرده/ در حریم کلاه فرنگی تناقض وجود دارد

رئیس کمیسیون اصل نودم قانون اساسی در مجلس تاکید کرد: با ملاحظه اسناد و مدارک سپاه پاسداران کاملا محرز است که تخلفی در جریان اخذ مجوز و ساخت و سازهای اطراف میدان سپاه صورت نگرفته است.
سپاه در ساخت و ساز اطراف میدان سپاه تخلفی نکرده/ در حریم کلاه فرنگی تناقض وجود دارد رئیس کمیسیون اصل نودم قانون اساسی در مجلس تاکید کرد: با ملاحظه اسناد و مدارک سپاه پاسداران کاملا محرز است که تخلفی در جریان اخذ مجوز و ساخت و سازهای اطراف میدان سپاه صورت نگرفته است. https://cdn.icana.ir/d/019/57407.jpg سپاه,در,ساخت,و,ساز,اطراف,میدان,سپاه,تخلفی,نکرده/,در,حریم,کلاه,فرنگی,تناقض,وجود,دارد Icana

محمدعلی پورمختار در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص جلسه با سپاه درباره ساخت وساز اطراف میدان سپاه، گفت: در جلسه مسئولان سپاه با کمیسیون اصل 90، مستنداتی از سوی سپاه پاسداران ارائه شد که نشان می دهد ضوابط و مقررات برای ساخت و ساز طی شده و سپاه مجوز مربوطه را از ستاد کل نیروهای مسلح اخذ کرده است.

نماینده مردم کبودرآهنگ وبهار در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: سپاه پاسداران تشریفات قانونی و مکاتبه با شهرداری را برای اخذ مجوز رعایت کرده، همچنین برای این محل خاص مجوزهای خاص هم از ستاد کل نیروهای مسلح گرفته شده است.

وی با بیان اینکه با ملاحظه مدارک سپاه پاسداران مشخص شد تشریفات قانونی رعایت شده است، ادامه داد: اما از سوی دیگر حریم ساختمان تاریخی کلاه فرنگی مطرح است، در این رابطه نیز از سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خواهیم خواست که توضیحاتی به کمیسیون اصل نود ارائه کند.

پورمختار با بیان اینکه سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی حدود حریم عمارت کلاه فرنگی را باید مشخص کند، گفت: در ضلع شرقی عمارت کلاه فرنگی، اتوبان صیاد با فاصله 50 متری قرار گرفته و ساخت و سازهای فعلی هم در فاصله 130 متری قرار دارد، اگر میراث فرهنگی قرار است تعریفی از حریم عمارت ارائه کند، ممکن است دچار تناقض شود، به عبارتی این سوال مطرح می‌شود که چطور در شرق عمارت فاصله 50 متری تا اتوبان حریم نیست ولی  فاصله 130 متری داخل حریم است، ولی اجمالا از نظر ما هیچ گونه تخلفی صورت نگرفته و تمامی قوانینی که برای نیروهای مسلح تعریف شده رعایت شده است.

این نماینده مردم در مجلس نهم، یادآور شد: در هفته آینده با مسئولان سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی جلسه ای خواهیم داشت تا نظر آنها هم در خصوص ساخت و ساز عشرت آباد و وضعیت حریم عمارت کلاه فرنگی دریافت کنیم.

رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی تاکید کرد:  آنچه از نظر کمیسیون اصل نود مسلم است اینکه تاکنون تخلفی در ساخت و سازهای اطراف میدان سپاه صورت نگرفته است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، معاون حقوقی و امور مجلس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اعلام کرده است؛ جلسه‌ای با ریاست کمیسیون اصل نود مجلس برای بررسی ساخت و ساز در اطراف میدان سپاه گذاشته شده و ریاست کمیسیون تایید کردند که سپاه پاسداران تخلفی انجام نداده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet