آغاز هفته وحدت
1394/04/20 10:01:00
سرویس فرهنگی
جعفرزاده ایمن آبادی:

ملوان و داماش در برنامه خصوصی‌سازی قرار گیرند

نماینده مردم رشت در مجلس براین‌که باشگاه‌های باقدمتی همچون ملوان و داماش استان گیلان هم باید مانند باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس در دستور خصوصی‌سازی قرار بگیرند٬ تأکید کرد.
ملوان و داماش در برنامه خصوصی‌سازی قرار گیرند نماینده مردم رشت در مجلس براین‌که باشگاه‌های باقدمتی همچون ملوان و داماش استان گیلان هم باید مانند باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس در دستور خصوصی‌سازی قرار بگیرند٬ تأکید کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/110973.jpg ملوان,و,داماش,در,برنامه,خصوصی‌سازی,قرار,گیرند Icana

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به سابقه باشگاه‌های ورزشی استان گیلان بیان داشت: سابقه باشگاهی مانند ملوان نزدیک به یک قرن است و  باشگاه سپیدرود رشت نیز قدمتی طولانی دارد؛ لذا چنین باشگاه‌هایی که دارای عمریطولانی هستند و یک شبه تشکیل نشده‌اند، باید به صورت ویژه مورد توجه قرار گیرند.

تیمی که زمین تمرین نداشت!

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اگرچه دولت سالن‌های کوچک ورزشی را به بخش خصوصی واگذار می‌کند و هنوز درباره استادیوم‌ها تصمیمی نگرفته است، اما استادیوم‌ها باید به باشگاه‌هایی که خصوصی می‌شوند اختصاص پیدا کنند زیرا شرم‌آور است یک تیم بزرگ ورزشی مثل داماش یا ملوان، زمین تمرین نداشته باشد و بنابراین نباید از این تیم‌ها انتظار معجزه داشت.

جعفرزاده ایمن آبادی تصریح کرد: تا زمانی‌که جاذبه‌ای برای سرمایه‌گذاران نباشد خصوصی‌سازی اتفاق نخواهد افتاد و کسی فقط برای دل جوان‌ها سرغ باشگاه‌داری نمی‌رود؛ دولت باید تسهیلاتی را اتخاذ کند تا افراد به این امر جذب شوند درغیر این‌صورت نباید انتظار موفقیت از آنها داشت.

وی افزود: معاف‌های مالیاتی٬نگرفتن عوارض تسهیلاتی است که می‌توان درنظر گرفت زیرا باشگاه‌ها، بنگاه‌های بزرگ اقتصادی هستند که باید مورد توجه قرار گیرند.

به نام خصوصی، با ماهیت دولتی

این نماینده مجلس ادامه داد: باشگاه‌ها در گذشته به دلیل منابع سرشار نفت به نام خصوصی ولی با ماهیت دولتی ایجاد شدند ولی امروز که منابع ما محدود است و مشکلات کشور افزایش پیدا کرده همچنین درآمد کارخانجات و صنایع دچار مشکل شده حمایت درستی از ورزش صورت نمی‌گیرد بنابراین باشگاه‌های مثل ملوان در انزلیوداماش سپیدرود در رشت دچار درگیر مشکلات شده‌اند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به اهمیت جذب جوانان به ورزش گفت: در زمانی که مسائل زیادی همچون اعتیاد به مواد مخدر وجود دارد، آن چیزی که می‌تواند او را نجات دهد ایجاد فضاهای ورزشی و علاقه‌مندی آن‌ها به ورزش است٬ هواداری و طرفداری از تیم‌های ورزشی یکی از کارهای خوبی است که جوانان انجام می‌دهند متأسفانه در ایران این موضوع جا نیفتاده است بنابراین باید توجه بیشتری نسبت به باشگاه‌ها شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet