هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
قائید رحمت:

سنگ بنای سیاست های افزایش جمعیت در قوانین بالا دستی گذاشته شود/ توجه به افزایش جمعیت در تدوین برنامه ششم

سرویس اجتماعی
سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: در راستای اجرای سیاست های جمعیتی لازم است تا سنگ بنای سیاست های افزایش جمعیت در قوانین بالا دستی گذاشته شود.
جمعه 19 تیر 1394 ساعت 11:54
سنگ بنای سیاست های افزایش جمعیت در قوانین بالا دستی گذاشته شود/ توجه به افزایش جمعیت در تدوین برنامه ششم سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: در راستای اجرای سیاست های جمعیتی لازم است تا سنگ بنای سیاست های افزایش جمعیت در قوانین بالا دستی گذاشته شود. http://cdn.icana.ir/d/019/46626.jpg سنگ,بنای,سیاست,های,افزایش,جمعیت,در,قوانین,بالا,دستی,گذاشته,شود/,توجه,به,افزایش,جمعیت,در,تدوین,برنامه,ششم Icana

عباس قائیدرحمت در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری درباره توجه به سیاست های جمعیتی، گفت: به دنبال کاهش جمعیت کشور سیاست های جمعیت از سوی مقام معظم رهبری ابلاغ شد و در این مدت سنگ بناهایی از سوی مجلس و دولت گذاشته شده اما این موارد کافی نبوده است.

نماینده مردم درود و ازنا در مجلس شورای اسلامی، درباره اقدامات مجلس برای افزایش جمعیت، تصریح کرد: مجلس کمیته ای در این راستا تشکیل داد و حتی قوانینی هم وضع کرد، اما این قوانین نه تنها کافی نیست بلکه به درستی هم اجرا نشده است؛ با توجه به اینکه تغییر در نرخ جمعیت کاملا مشهود است، باید تسهیلاتی فراهم شود که خانواده ها به فرزندآوری روی آورند.

وی افزود: در تدوین برنامه ششم توسعه سیاست های جمعیت باید جدی گرفته شود، از این رو لازم است تا در قوانین بالادستی برای جمعیت کنونی کشور و جلوگیری از کاهش جمعیت در سال های آتی تدابیری اندیشیده شود.

قائید رحمت با بیان اینکه سنگ بنای قوانین بالادستی باید محکم گذاشته شود، گفت: در صورتی که قوانین بالادستی جامع و کامل نباشد در قوانین عادی تر سیاست های جمعیتی جدی گرفته نخواهد شد.

وی معتقد است: در برنامه ششم توسعه جمعیت جوان را باید افزایش داد، موانع موجود برای افزایش جمعیت مرتفع شود و رفع مشکلات فرهنگی نیز باید مورد نظر قرار گیرد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، یادآور شد: در حوزه اقتصادی نیز خدمات باید به گونه ای فراهم شود که از مشکلات جوانان از جمله بیکاری و ازدواج کاسته شود تا به صورت غیر مستقیم افزایش جمعیت کشور و ایجاد چشم انداز مثبت برای خانواده ها در کشور را شاهد باشیم، در غیر این صورت خانواده ها به فرزندآوری روی نخواهند آورد در نتیجه در آینده با کاهش جمعیت مواجه خواهیم بود.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، درباره خانواده هایی نابارور، گفت: برای اجرای سیاست های جمعیت لازم است تا هزینه های دارو و درمان خانواده هایی که توان فرزندآوری ندارند تامین شود، تا از طریق شیوه های مدرن حل مشکل ناباروری مشکلاتشان حل شود، البته اقداماتی در وزارت بهداشت و درمان در دستور کار قرار گرفته است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ بند ۴۵سیاست های کلی برنامه ششم توسعه ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری به فرهنگ‌سازی و ایجاد زمینه‌ها و ترتیبات لازم برای تحقق سیاست‌های کلی جمعیت اختصاص یافته است.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000