خبرگزاری خانه ملت

آغاز هفته وحدت
1394/04/16 10:16:23
سرویس اجتماعی
قربانی:

سرکشی به حساب پزشکان برای تعیین مالیات غیرقانونی است/وظیفه سازمان امور مالیاتی تعیین مالیات بر درآمد است نه سرمایه

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه وظیفه سازمان امور مالیاتی تعیین میزان مالیات بر درآمد است نه مالیات بر سرمایه، گفت: سرکشی به حساب پزشکان برای تعیین مالیات غیرقانونی است و نباید از سوی این سازمان صورت گیرد.
سرکشی به حساب پزشکان برای تعیین مالیات غیرقانونی است/وظیفه سازمان امور مالیاتی تعیین مالیات بر درآمد است نه سرمایه سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه وظیفه سازمان امور مالیاتی تعیین میزان مالیات بر درآمد است نه مالیات بر سرمایه، گفت: سرکشی به حساب پزشکان برای تعیین مالیات غیرقانونی است و نباید از سوی این سازمان صورت گیرد. https://cdn.icana.ir/d/019/79346.jpg سرکشی,به,حساب,پزشکان,برای,تعیین,مالیات,غیرقانونی,است/وظیفه,سازمان,امور,مالیاتی,تعیین,مالیات,بر,درآمد,است,نه,سرمایه Icana

محمدحسین قربانی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،‌ درباره اعلام مسئولان سازمان امور مالیاتی مبنی بر ورود به حساب پزشکان برای تعیین مالیات با توجه به ابطال تفاهم‌نامه مالیاتی بین این سازمان و نظام پزشکی، افزود:‌ به طور حتم انجام چنین اقدامی از سوی سازمان امور مالیاتی خلاف و غیرقانونی است.

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد:‌ وظیفه سازمان امور مالیاتی تعیین مالیات بر درآمد است نه مالیات بر سرمایه؛ لذا شاید طبابت تنها منبع درآمد یک پزشک نباشد و ممکن است مبلغ موجود در حساب پزشکان از فعالیت‌های دیگری صورت گیرد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با بیان اینکه سازمان امور مالیاتی برای تعیین مالیات پزشکان باید به اظهارنامه این قشر اکتفا کند، تصریح کرد: سازمان امور مالیاتی برای تعیین مالیات پزشکان نباید افراط کرده و به حساب پزشکان سرکشی کند چراکه این سازمان حق چنین اقدامی را ندارد.

وی یادآور شد:‌ سرکشی سازمان امور مالیاتی به حساب پزشکان ممکن است نوعی تهدید سرمایه باشد و در این میان سازمان امور مالیاتی و سازمان نظام پزشکی باید اعتمادی متقابل به یکدیگر داشته باشند و باید راهکاری تبیین و مالیات واقعی از پزشکان اخذ شود.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: طی جلسه‌ای که در گذشته با مسئولان سازمان امور مالیاتی برگزار کردیم قرار بر آن شد تا اظهارنامه مالیاتی برای تعیین مالیات پزشکان باهمکاری سازمان نظام پزشکی باشد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، چندی پیش یکی از مسئولان سازمان امورمالیاتی کشور اعلام کرده بود که به دلیل ابطال تفاهم‌نامه مالیاتی بین سازمان امور مالیاتی و سازمان نظام پزشکی، این سازمان برای تعیین مالیات به اظهارنامه پزشکان رجوع می‌کند و برای تایید آن مجبور بازبینی حساب پزشکان است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet