آغاز هفته وحدت
1394/04/16 12:45:32
سرویس فرهنگی
زارعی:

تلاش‌های بی‌ثمرمانده برای سینمادار شدن یاسوج

نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس با انتقاد از اینکه پس از سال‌ها نداشتن سالن، فرهنگ سینما در یاسوج از بین رفته است، گفت: سینماداری به دلیل عدم بازدهی اقتصادی متقاضی بسیار کمی دارد اما تلاش‌ها برای تحقق این امر و ساخت یک سالن سینمای استاندارد در شهر یاسوج ادامه دارد.
تلاش‌های بی‌ثمرمانده برای سینمادار شدن یاسوج نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس با انتقاد از اینکه پس از سال‌ها نداشتن سالن، فرهنگ سینما در یاسوج از بین رفته است، گفت: سینماداری به دلیل عدم بازدهی اقتصادی متقاضی بسیار کمی دارد اما تلاش‌ها برای تحقق این امر و ساخت یک سالن سینمای استاندارد در شهر یاسوج ادامه دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/44849.jpg تلاش‌های,بی‌ثمرمانده,برای,سینمادار,شدن,یاسوج Icana

غلام محمد زارع در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت به نبود سالن سینما در شهر یاسوج اشاره کرد و گفت: برای احداث یک سالن سینما در این شهر پیگیری‌ها و درخواست‌های متعددی شده است و نهادهای مختلف در مقاطع زمانی متفاوت برای ساخت این سینما ابراز آمادگی کرده‌اند که به‌عنوان نمونه می‌توان به کانون پرورش فکری اشاره کرد اما همه این تلاش‌ها تا به امروز بی‌نتیجه مانده است. 

نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی افزود: بخش خصوصی هم تمایل چندانی برای ورود در این عرصه ندارد چراکه سینما برای آن‌ها بازدهی اقتصادی ندارد، اما تلاش‌ها برای تحقق چنین امری متوقف نشده و همچنان خواهان تاسیس یک سینما برای مردم شهر یاسوج هستیم.

وی با بیان آنکه از شهرداری یاسوج بارها درخواست‌ شده که زمینی را به این منظور اختصاص دهد، افرود: اگر یک زمین به این مسئله اختصاص یابد در ادامه ممکن است توسط  شهرداری یا بخش خصوصی اقدام به ساخت سینما در این زمین‌ می‌شود اما معمولا سینماها بازدهی و سودآوری ندارند و حتی قادر به پرداخت هزینه‌های جاری خودشان نیستند.

پس از سال‌ها نداشتن سالن، فرهنگ سینما در یاسوج از بین رفته است

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به اینکه نیاز به سینما در شهر یاسوج کاملا مشهود است اما موانع اقتصادی موجب شده تا امکان ساخت آن فراهم نشود، گفت: متاسفانه به دلیل اینکه در یک مقطع زمانی طولانی سینما از این منطقه حذف شد، فرهنگ سینما رفتن هم تقلیل یافته است به همین دلیل همراه کردن دوباره مردم با این جریان فرهنگ‌ساز نیازمند زمان است، البته در عصر حاضر با وجود شبکه‌های مختلف تلویزیونی، موبایل، شبکه‌های اجتماعی و... توجه مردم از سینما دور شده و به نوعی این کالاها جایگزین شده‌اند.

زارعی با بیان اینکه سینما و اقلام فرهنگی مشابه می‌توانند سلامت جامعه را تامین کنند، افزود: توجه به سینما به عنوان یک موقعیت فرهنگی حائز اهمیت است اما اقتصادی  نیست و مسئولان و متولیان موبوطه در شهر یاسوج به دنبال پیدا کردن راهی برای  دستیابی به بازده اقتصادی هستند تا در ادامه بتوان اقدامات ساخت و احداث را انجام داد.

عضو مجمع نمایندگان استان کهکیلویه و بویراحمد در پایان گفت: دولت حاضر است به متقاضیان بخش خصوصی برای ساخت سینما تسهیلاتی ارائه دهد و از آنها حمایت کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet