هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
بت کلیا:

مشاوران املاک و نابسامانی بازار مسکن/دولت طرحی برای تعیین نرخ اجاره بها ارایه کند

سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون عمران مجلس، با انتقاد از نابه سامانی بازار اجاره بها در کشور، گفت: ضعف نظارت بر عملکرد مشاوران املاک عامل رشد صعودی نرخ مسکن و اجاره بها در کشور است.
دوشنبه 22 تیر 1394 ساعت 09:07
مشاوران املاک و نابسامانی بازار مسکن/دولت طرحی برای تعیین نرخ اجاره بها ارایه کند عضو کمیسیون عمران مجلس، با انتقاد از نابه سامانی بازار اجاره بها در کشور، گفت: ضعف نظارت بر عملکرد مشاوران املاک عامل رشد صعودی نرخ مسکن و اجاره بها در کشور است. http://cdn.icana.ir/d/019/63390.jpg مشاوران,املاک,و,نابسامانی,بازار,مسکن/دولت,طرحی,برای,تعیین,نرخ,اجاره,بها,ارایه,کند Icana

یوناتن بت کلیا درگفت وگو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت،با انتقاد از نابسامانی بازار اجاره بها درکشور، گفت: درحال حاضر مشاوران املاک تنها عاملان برهم خوردن تعادل در بازار مسکن هستند.

نماینده مسیحیان آشوری و کلدانی درمجلس شورای اسلامی،با بیانم اینکه برخی از مشاوران املاک با انگیزه های سودجویانه سعی در رشد نرخ اجاره بها دارند،افزود:دولت باید با درنظرگرفتن قانونی مشخص اجازه رشد سلیقه ای قیمت مسکن چه دربحث خرید و فروش و چه در موضوع اجاره بها را از سودجویان سلب کند.

این نماینده مردم درمجلس نهم،با انتقاد از نبود نظارت بر عملکرد مشاوران املاک در کشور،گفت:متاسفانه در حال حاضر مشاوران املاک مرجع قانونی تعیین نرخ ها شده اند که به هیچ صراطی نیز برای رعایت حال متقاضیان مسکن مستقیم نیستند.

 

وزارت راه و شهرسازی مقصر حتمی تغییر و نوسان شدید قیمتی دربحث مسکن است

وی با تاکید براینکه دولت به ویژه وزارت راه و شهرسازی مقصر حتمی تغییر و نوسان شدید قیمتی دربحث مسکن و رشد بی سابقه نرخ اجاره بها هستند،تصریح کرد: نداشتن برنامه مشخصی ازسوی وزارت راه و شهرسازی برای ساماندهی بازار مسکن یکی از محورهای استیضاح آخوندی بوده که نمایندگان از انجام آن نیز کوتاه نخواهند آمد.

بت کلیا با بیان اینکه دولت باید با درنظر گرفتن سازوکاری مشخص با مدنظر قراردادن عوامل دخیل در نرخ گذاری نسبت به تعیین اجاره بها اقدام کند، افزود:متاسفانه درحال حاضر میزان نیاز مشاوران املاک به پول نرخ اجاره بها را در کشور تعیین می کند.

 

مشکل عمده کشور بحث مسکن است

این نماینده مردم درمجلس نهم، با تاکید بر اینکه عمده مشکل کنونی کشور بحث مسکن است، افزود: درصورتی که دولت در زمینه مسکن و ثبات نرخ آن راهکاری منطقی ارایه نکند،به طور حتم استیضاح وزیر راه و شهرسازی به جد در مجلس دنبال خواهد شد.

عضوکمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی،از آمادگی کمیسیون متبوعش برای کمک به دولت جهت ساماندهی بازار مسکن خبرداد وتصریح کرد:در صورت لزوم آماده همکاری با وزارت راه و شهرسازی برای ایجاد آرامش در بازار اجاره بها هستیم./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000