هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
نوذر شفیعی:

قطع مذاکرات به نفع هیچ کدام از طرفین مذاکره و جامعه جهانی نیست

سرویس سیاسی
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با انتقاد از دبه های آمریکایی عنوان کرد: قطع مذاکرات به نفع طرفین و جامعه جهانی نیست.
شنبه 20 تیر 1394 ساعت 11:08
قطع مذاکرات به نفع هیچ کدام از طرفین مذاکره و جامعه جهانی نیست سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با انتقاد از دبه های آمریکایی عنوان کرد: قطع مذاکرات به نفع طرفین و جامعه جهانی نیست. http://cdn.icana.ir/d/019/109717.jpg قطع,مذاکرات,به,نفع,هیچ,کدام,از,طرفین,مذاکره,و,جامعه,جهانی,نیست Icana

نوذر شفیعی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت با انتقاد از وضعیت مذاکرات و دبه‌های آمریکایی اظهار داشت: در مجموع مسائلی که هم از طرف ایران و هم از طرف آمریکا در میز مذاکره مطرح می شود به طور طبیعی باعث ایجاد بی اعتمادی در هر دو طرف می شود.

نماینده مردم ممسنی در مجلس نهم شورای اسلامی ادامه داد:به نظر می رسد اگر مذاکرات به همین وضع ادامه پیدا کند، به نتیجه رسیدن بعید به نظر می رسد. بهتر است دو طرف خاتمه مذاکرات را اعلام کنند تا مردم بیش از این در گیر استرس نباشد و چشم انتظاری جامعه کاهش یابد.

وی تاکید کرد: اینکه کدام طرف میز مذاکره را ترک کند و مقصر جلو داده شود بستگی به تبلیغات رسانه ای و فضای افکار عمومی دارد. اگر رسانه ها از تیم ایرانی حمایت کنند، ترک میز مذاکرات برای ایران بلامانع خواهد بود و وجهه ایران در جامعه جهانی زیر سوال نمی رود.

شفیعی توضیح داد: اینکه کدام طرف میز مذاکره را ترک کند، نتیجه ای ندارد. قرار بود این مذاکرات نتیجه بخش باشد، حالا که امکان رسیدن به توافق خوب عملی نیست، فرقی ندارد کدام طرف میز را ترک کند و مقصر جلوه داده شود.

این نماینده اعتقاد دارد قطع مذاکرات و پایان دادن نه تنها به نفع طرفین نیست بلکه به نفع جامعه جهانی نیست اما وقتی اعتماد بین طرفین وجود ندارد و هر از گاهی موضوع جدیدی مطرح می شود بهتر است مذاکرات قطع شود.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی تاکید کرد: باید از ابتدا چارچوب درستی برای مذاکرات طراحی می کردند تا هر از گاهی از سوی طرفین موضوع جدیدی عنوان نشود. طرح موضوع جدید تنها مختص به طرف آمریکایی نیست ایران نیز گاها موضوعاتی مطرح می کند که پیش از این موافق آن بود.

 ./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000