آغاز هفته وحدت
1394/04/22 11:39:58
سرویس بین الملل
حقیقت پور با اعتراض به ادامه حملات عربستان به یمن مطرح کرد:

وقوع جنایات جنگی آل‌سعود با مدل صهیونیستی

عربستان در یمن مرتکب جنایت جنگی می‌شود و مجامع مدعی حقوق بشر در مقابل این موضوع سکوت کرده‌اند.عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با اعتراض به این موضوع اقدامات سعودی را الگو گیری از رژیم صهیونیستی دانست.
وقوع جنایات جنگی آل‌سعود با مدل صهیونیستی عربستان در یمن مرتکب جنایت جنگی می‌شود و مجامع مدعی حقوق بشر در مقابل این موضوع سکوت کرده‌اند.عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با اعتراض به این موضوع اقدامات سعودی را الگو گیری از رژیم صهیونیستی دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/99545.jpg وقوع,جنایات,جنگی,آل‌سعود,با,مدل,صهیونیستی Icana

خبرگزاری خانه ملت ، گروه بین‌الملل:  ماجرای خونین تهاجم عربستان به خاک یمن به عنوان رسوایی جدید جامعه جهانی همچنان ادامه دارد.  سازمان ملل متحد که تاکنون در مسائل مختلفی همچون کشتار فلسطینی ها یا قتل عام مسلمانان بوسنی و فجایع انسانی آفریقا نشان داده فاقد کارآیی است در موضوع یمن نیز از خود هیچ واکنشی نشان نداده است.

سازمان ملل متحد که در مقابل تهاجم عربستان تاکنون سکوت کرده است تلاش‌هایی برای ایجاد آتش بس انجام داده است اما به دلیل فقدان پشتوانه و ضمانت اجرایی تاکنون این اقدامات به جایی نرسیده است. به گزارش خبرگزاری رویترز،دو ساعت پس از برقراری آتش‌بس درخواستی سازمان ملل در یمن، ائتلاف به رهبری عربستان سعودی، حملاتی را به پایتخت و برخی دیگر نقاط انجام داده‌ است. بنا بر این گزارش‌ها انفجارهایی در یک پایگاه نظامی در شرق صنعا و نیز حملاتی در تعز، سومین شهر بزرگ یمن، رخ داده است.

منصورحقیقت‌پور ، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری خانه ملت با انتقاد شدید از رویکرد تخاصمی آل‌سعود گفت: «شاهزاده‌های جاهل سعودی با الگوگیری از جنایات رژیم صهیونیستی در یمن مرتکب قتل و کشتار سیستماتیک می‌شود که قابل پیگرد است.»

وی در ادامه گفت: «عربستان با اقدامات غیرانسانی که انجام می‌دهد نقش برادرخوانده رژیم صهیونیستی را در دنیای اسلام انجام می‌دهد و این یک رسوایی فراموش نشدنی است.»

نماینده مردم اردبیل،نیر،نمین و سرعین در سخنان خود همچنین سازمان ملل را به چالش کشید و گفت: «سازمان ملل علی‌رقم شعارهای رنگینی که دارد رسما به ملعبه رژیم صهیونیستی و آل‌سعود تبدیل شده‌است.»

براساس آمار منتشر شده توسط دیده‌بان حقوق بشر تاکنون حداقل1500 نفر در یمن براثر حملات عربستان کشته شده‌اند. آمارغیررسمی از 2400 کشته و 7000 زخمی حکایت دارد.

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet