خبرگزاری خانه ملت

آغاز هفته وحدت
1394/04/20 17:30:58
سرویس اجتماعی
نکو:

نظام تنظیم نرخ کالا در کشور به روز نیست/باید نرخ اجناس در کل کشور یکسان شود

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه سیستم تنظیم نرخ کالا در کشور فرسوده شده است، گفت: افزایش نرخ مرغ و گوشت در اعیاد مهم به هیچ وجه زیبنده کشور اسلامی همچون ایران نیست.
نظام تنظیم نرخ کالا در کشور به روز نیست/باید نرخ اجناس در کل کشور یکسان شود عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه سیستم تنظیم نرخ کالا در کشور فرسوده شده است، گفت: افزایش نرخ مرغ و گوشت در اعیاد مهم به هیچ وجه زیبنده کشور اسلامی همچون ایران نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/84996.jpg نظام,تنظیم,نرخ,,کالا,در,کشور,به,روز,نیست/باید,نرخ,اجناس,در,کل,کشور,یکسان,شود Icana

ابراهیم نکو در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره گرانی نرخ مرغ و گوشت در زمان اعیاد و ماه‌هایی همچون رمضان و محرم درکشور، خاطر نشان کرد: درسالهای اخیر به بهانه‌های مختلف شاهد افزایش نیازهای اولیه سفره‌های اقتصادی  مردم هستیم و از همین رو دولت باید اگاه باشد که هیچ اقدامی مهم تر از تامین رفاه مردم نیست.

 نماینده مردم رباط کریم  درمجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مسئولان نباید به سادگی از گرانی کالاهای که در سفره زندگی مردم نقش  اولیه را دارند، بی تفاوت باشند، ادامه داد: گرانی و تلاطم نرخ  مایحتاج اساسی مردم از قبیل گوشت و مرغ، لبنیات باید هرچه سریعتر با همیاری دولت و نهادهای قضایی سامان دهی شود.

وی ادامه داد: دلالانی  که در راستای گرانی نرخ مرغ و گوشت دخیل هستند باید در گام نخست شناسایی ودر گام  دوم تحویل مراجع قضایی شوند زیرا متاسفانه شاهد این موضوع هستیم که برخی از کسبه نیز در این اوضاع  سواستفاده می کنند.

 نکو افزود: دولت باید به حال نتظیم سیستم‌های فرسوده کالا در کشورفکری بکند تا نرخ کالا در سرتاسر کشور با یک میزان ثابت تعیین شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، یاد آورشد: دولت باید یک سیستم متمرکز اقتصادی را طراحی کند که در این ایام  بتوانیم نرخ کالاهای اساسی و نیازهای اولیه مردم را کاهش دهیم.

 به گزارش خبر گزاری خانه ملت، طبق آمارهای موجود، هر خانوار در ایران حدود 40 تا 50درصد درآمد خود را برای خورد و خوراک هزینه می‌کند بنابراین نزدیک به نیمی از درآمد خانواده‌ها در جایی صرف می‌شود که در نهایت سلامت افراد را تعیین می‌کند. البته این عدد در کشورهای پیشرفته 10 تا 15درصد است، به همین دلیل در مقایسه با چنین کشورهایی، محدودیت‌های بیشتری برای هزینه‌ها در ایران وجود دارد. از نظر تولید گوشت قرمز و سفید، پیشرفت‌های خوبی در کشور صورت گرفته است، به‌طوری که هم‌اکنون 90درصد مرغ و گوشت مورد نیاز مردم از داخل تامین می‌شود. اما بازار و تنظیم شبکه‌های توزیع با مشکلات عدیده‌ای همراه است که این موضوع در نهایت به ضرر مصرف‌کننده تمام می‌شود.

پایان پیام


اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet