آغاز هفته وحدت
1394/04/20 17:35:27
سرویس فرهنگی
سلیمی:

ضرورت تقویت زیر ساخت دانشگاه های علمی و کاربردی/ تامین امنیت شغلی اساتید وظیفه است

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه دانشگاه علمی وکاربردی برای توسعه علمی باید با اساتید نیمه وقت قرارداد تمام وقت منعقد کند، گفت: متاسفانه بسیاری از اساتید در زمینه تدریس در دانشگاه علمی وکاربردی با مشکل قرارداد و امنیت شغلی روبرو هستند.
ضرورت تقویت زیر ساخت دانشگاه های علمی و کاربردی/ تامین امنیت شغلی اساتید وظیفه است عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه دانشگاه علمی وکاربردی برای توسعه علمی باید با اساتید نیمه وقت قرارداد تمام وقت منعقد کند، گفت: متاسفانه بسیاری از اساتید در زمینه تدریس در دانشگاه علمی وکاربردی با مشکل قرارداد و امنیت شغلی روبرو هستند. https://cdn.icana.ir/d/019/109322.jpg ضرورت,تقویت,زیر,ساخت,,دانشگاه,های,علمی,و,کاربردی/,تامین,امنیت,شغلی,اساتید,وظیفه,است Icana

 علیرضا سلیمی در گفت و گو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت درباره وضعیت دانشگاه علمی وکاربردی  در کشور خاطرنشان کرد: دانشگاه علمی و کاربردی باید به گونه‌ای عمل کند که شاهد افزایش شاخص علمی در کشور باشیم بنابراین باید اساتیدی که هم اکنون با دریافت کد مدرسی در این دانشگاه فعالیت می‌کنند را با یک برای برنامه ریزی بلندمت آموزشی استخدام کرد.

 نماینده مردم محلات  درمجلس شورای  اسلامی با بیان اینکه زیرساخت آموزشی دانشگاه علمی و کاربردی  باید تقویت شود، ادامه داد: با استخدام تمام وقت اساتید دانشگاه، می‌توانیم علاوه بر سر و سامان دادن به اوضاع آموزشی راهکاری نیز برای کاهش نرخ بیکاری در کشورپیدا کنیم.

 سلیمی، افزود: دانشگاه علمی وکاربردی  نیازمند تحول زیر ساختهای علمی  است تا علاوه برحیطه عملی در راستای موضوعات نظری نیزبه طریق هدفمند حرکت کنیم.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، یاد آورشد: برای اینکه شاخص علمی و آموزشی کشور را افزایش  دهیم باید با برنامه ریزی پژوهشی در گام نخست با ساماندهی اساتید به جای اینکه با قرارد کوتاه مدت این قشر زحمتکش را دلسرد کنیم با قرارداد بلند مدت اساتید دانشگاه را ترغیب کنیم که در راستای امور پژوهشی حرکت کنند.

 به گزارش خبرگزاری خانه ملت، از زمان آغاز به کار مدیریت جدید دانشگاه به شیوه‌های کارشناسی مختلفی برای افزایش کیفیت آموزش تلاش شده و طرح رتبه‌بندی مراکز دانشگاه علمی کاربردی در همین راستا است اما متاسفانه در این راستا نداشتن یک قرارداد تمام وقت موجب شد که  بسیاری از اساتید  در این دانشگاه دغدغه امنیت شغلی داشته باشند.

گفتنی است دانشگاه جامع علمی کاربردی در راس برنامه های تحولی  باید  به دنبال تحقق مطالبات رهبر معظم انقلاب در مباحث آموزشی و فرهنگی باشد و در بعد کمی و کیفی توسعه مراکز علمی کاربردی به اصل ۴۴ قانون اساسی توجه خاص دارد.

 همچنین پرورش دانشجویان کارآفرین و ثروت آفرین از  باید  از اهداف این دانشگاه است تا دانش آموختگان این دانشگاه ها بتوانند به اقتصاد کشور کمک کنند.

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet