آغاز هفته وحدت
1394/04/21 10:22:26
سرویس صحن
در نشست علنی امروز مجلس صورت گرفت؛

موافقت نمایندگان با دوفوریت طرح استفساریه تعیین تکلیف بازنشستگی کارگران مشاغل سخت

نمایندگان مردم در خانه ملت با دوفوریت طرح استفساریه تعیین تکلیف بازنشستگی کارگران مشاغل سخت موافقت کردند.
موافقت نمایندگان با دوفوریت طرح استفساریه تعیین تکلیف بازنشستگی کارگران مشاغل سخت نمایندگان مردم در خانه ملت با دوفوریت طرح استفساریه تعیین تکلیف بازنشستگی کارگران مشاغل سخت موافقت کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/94103.jpg موافقت,نمایندگان,با,دوفوریت,طرح,استفساریه,تعیین,تکلیف,بازنشستگی,کارگران,مشاغل,سخت Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی امروز (یکشنبه 21 تیرماه) مجلس شورای اسلامی، در جریان بررسی فوریت طرح استفساریه جزء 6 بند (ب) تبصره 2 ماده 76 قانون تامین اجتماعی با دوفوریت این طرح با 137 رأی موافق، 18 رأی مخالف و 6 رأی ممتنع از مجموع 195 نماینده حاضر در صحن موافقت کردند.

مهرداد بائوج لاهوتی به‌عنوان مخالف دوفوریت طرح مذکور گفت: در شرایط کنونی بر اساس آمارها صندوق تامین اجتماعی از دولت حدود 90 هزار میلیارد تومان طلبکار است که این به خاطر آن است که در قوانین مربوط به تامین اجتماعی، کارفرما دولت اعلام شده است. حال این سوال مطرح است که این صندوق چگونه باید خود را اداره کند؟

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی، گفت:‌ در شرایط کنونی سازمان تامین اجتماعی از سه راه کمک‌های دولتی، پرداختی کارفرمایان و سرمایه‌گذاری‌های صورت گرفته، خود را اداره می کنند، البته این سازمان در حوزه سرمایه گذاری موفق بوده و دولت قطعا باید به تعهدات خود عمل کند.

در این نشست همچنین محمدحسین میرمحمدی در موافقت با دو فوریت طرح مذکور گفت: در شرایط کنونی یک نگاه انقباضی در بدنه کارشناسی سازمان تامین اجتماعی وجود دارد و منابع این سازمان به علت سوءمدیریت در ادوار گذشته با کسری روبرو است. همچنین به علت عدم پرداخت مطالبات قانونی سازمان از سوی دولت در تفاسیر بندهای قانونی همیشه امور به نفع تامین اجتماعی بوده و قانون به نفع مردم تفسیر نمی‌شود.

وی ادامه داد: در شرایط کنونی روند بازنشسته شدن کارگران مشاغل سخت در جریان است، اما متاسفانه به علت تفاسیر قانونی افراد در این حوزه دچار مشکل هستند.

نهایتا نمایندگان مردم در خانه ملت با دوفوریت طرح استفساریه تعیین تکلیف بازنشستگی کارگران مشاغل سخت موافقت کردند و آن را به کمیسیون تخصصی ارجاع دادند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet