هدر اصلی
1394/04/21 11:54:15
سرویس صحن
قاضی پور در نطق میان دستور:

تصویب بودجه به نام دریاچه ارومیه، به کام دیگران/اخراج 7هزار نفر به دلیل برخورد با پروژه پدیده شاندیز

نماینده مردم ارومیه در مجلس با طرح این سوال که چرا اعتبارات مربوط به احیای دریاچه ارومیه صرف انتخابات شده است خطاب به وزیر کشور گفت: از رحمانی فضلی می خواهیم که نگذارد پول های پاک بیت المال توسط مدیران دولتی به پول کثیف تبدیل و صرف انتخابات شود.
تصویب بودجه به نام دریاچه ارومیه، به کام دیگران/اخراج 7هزار نفر به دلیل برخورد با پروژه پدیده شاندیز نماینده مردم ارومیه در مجلس با طرح این سوال که چرا اعتبارات مربوط به احیای دریاچه ارومیه صرف انتخابات شده است خطاب به وزیر کشور گفت: از رحمانی فضلی می خواهیم که نگذارد پول های پاک بیت المال توسط مدیران دولتی به پول کثیف تبدیل و صرف انتخابات شود. https://cdn.icana.ir/d/019/79689.jpg تصویب,بودجه,به,نام,دریاچه,ارومیه،,به,کام,دیگران/اخراج,7هزار,نفر,به,دلیل,برخورد,با,پروژه,پدیده,شاندیز Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نادر قاضی پور در نشست علنی امروز یکشنبه (21 تیرماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود ضمن حمایت از تیم مذاکره کننده هسته‌ای کشورمان گفت: انتظار داریم تیم مذاکره کننده همچنان خطوط قرمز را لحاظ کرده و تا پیروزی نهایی دفاع جانانه داشته باشند.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی ضمن گرامیداشت یاد امام خمینی (ره) و شهدا گفت: کشته شدن کارگران ذوب آهن اصفهان را به خانواده‌های عزیز این کارگران تسلیت گفته و به عنوان فراکسیون کارگری از وزرای کشور، صنعت، معدن و تجارت و کار، تعاون و رفاه اجتماعی تقاضا داریم علت انفجار را معلوم و خاطیان را به دادگاه معرفی کنند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس خطاب به وزرای جهاد کشاورزی و صنعت تاکید کرد: از هم اکنون برای انبوه سیب زمینی تولیدی ارومیه برنامه مشخص داشته باشید و قیمت سیب زمینی را سریعا مشخص کنید.

قاضی پور با بیان اینکه از وزیر کشور به خاطر اینکه نمی‌گذارد پول‌های کثیف در انتخابات هزینه شود، گفت: از وزیر می‌خواهیم که نگذارد پول پاک بیت المال در انتخابات توسط مدیران دولتی به پول کثیف تبدیل شود.

وی ادامه داد: سوال ما این است که چرا اعتبارات مربوط به احیای دریاچه ارومیه صرف انتخابات شده است.

وی خطاب به وزرای جهاد کشاورزی، صنعت و معدن و تجارت تاکید کرد: از هم اکنون برای انگور، سیب و چغندر قند ارومیه برنامه عملیاتی داشته باشیم و قیمت خرید سیب درختی را مشخص کنید.

قاضی پور با بیان اینکه باید اجاره سردخانه‌ها برای سیب و انگور ذخیره توسط کارشناسان مشخص شود، از وزیر امور اقتصادی و دارایی درخواست کرد از سردخانه‌ها مالیات اخذ نشود و طبق قانون از مصرف کننده مالیات گرفته شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم با بیان این سوال که چرا اعتبارات ستاد احیای دریاچه ارومیه صرف انتخابات شده است، ادامه داد: ما نمایندگان آذربایجان برای اختصاص و تخصیص این پول در کمیسیون‌های تلفیق و بودجه زحمات زیادی کشیدیم تا آب به دریاچه برود نه پول به جیب آقایان، از خدا بترسید چرا که بسیاری از بچه‌های مردم به خاطر احیای دریاچه ارومیه به زندان رفتند.

وی تصریح کرد: به نام دریاچه ارومیه بودجه تصویب کردیم ولی متاسفانه به کام بعضی‌ها این بودجه‌ها هزینه شد، آقای رئیس جمهور به بهانه احیا و نجات دریاچه ارومیه بسیاری از سدهای در حال احداث دریاچه ارومیه را بی خود و بی‌جهت تعطیل کرده‌اند هر چند میلیاردها تومان در این خصوص هزینه شده بود بنابراین ما نمایندگان با عدم کاشت شدیدا مخالف هستیم.

نماینده مردم ارومیه با بیان اینکه چرا از سدهای سیلوه و کانی سیب و ارس آب به دریاچه ارومیه انتقال نیافت خطاب به وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: آقای وزیر احداث راه‌آهن داش اغول به ارومیه تعطیل شده، راه‌آهن ارومیه به مراغه که قرار بود سال 1388 افتتاح شود تعطیل شده، علت این امر چیست.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس ادامه داد: آقای روحانی در ایجاد منطقه آزاد ماکو شهرستان چالدران از قلم افتاد ومردم سیاه چشمه مرزنشین اصلا درآمدی ندارند،به این موضوع رسیدگی کنید و پیشنهاد می‌کنیم برای شهرستان‌های ارومیه، سلماس، خوی و چای پاره منطقه آزاد تعیین تکلیف شود.

وی خطاب به وزیر کشور ادامه داد: دستور بفرمایید همانند شهرستان بانه اهالی شهرستان‌های سردشت، پیرانشهر، اشنویه و نقده از مزایای بازارچه‌های مرزی استفاده بهینه داشته باشند. همه ما در یک کشور و در یک دولت و در یک سرزمین زندگی می‌کنیم چرا آنجا آزاد است اما اینجا بسته است.

این نماینده مردم در مجلس نهم خطاب به وزیر بهداشت و درمان تاکید کرد: به داد و فریاد پرستاران گوش فرا دهید، عدالت را رعایت کنید و کارانه پرستاران باید همانند پزشکان به اندازه لازم پرداخت شود.

قاضی پور خطاب به نوبخت گفت: معلمان عزیز پیش دبستانی امروز در این هوای گرم مقابل مجلس جمع شده‌اند، فرض کنید یکی از این معلمان دختر حضرتعالی هستند به داد این تحصیلکردگان و ایثارگران وفادار که سالیان سال زحمت کشیده‌اند برسید.

عضو کمیسیون صنایع مجلس در خصوص پرونده پدیده شاندیز مشهد توضیح داد: 120 هزار سهامدار از کل کشور در قالب این پروژه وجود دارد که 35 هزار نفر در این مجموعه مشغول به کار هستند. با برخورد با این پدیده 7 هزار نفر بیکار و اخراج شده‌اند و مابقی هم به دلیل سوء تدبیر بیکار خواهند شد.

وی تصریح کرد: سرمایه مثل کبوتر است که به دنبال جای امنی برای نشستن می‌گردد چرا فضا را ناامن می‌کنیم که این سرمایه‌ها به ناکجا آبادی مثل دبی هجرت کنند و روی بیکاری و تورم اثر بگذارند.

قاضی پور با تاکید بر اینکه باید در خصوص این پرونده مدیریت صحیح، سالم و عالمانه داشته باشیم تا حوادث مشهد مجددا تکرار نشود، خطاب به هیات رئیسه مجلس اظهار داشت: چرا استیضاح وزیر نیرو را مطرح نمی‌کنید و با این مسئله به صورت جناحی برخورد می‌کنید، چرا تحقیق و تفحص از عملکرد شرکت مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی را که دکل نفتی نیز داخل آن است گزارش آن در صحن علنی مطرح نمی‌شود که دکل نفتی یک نمونه از ده‌ها نمونه موجود است./

پایان پیام      

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet