آغاز هفته وحدت
1394/04/21 12:07:08
سرویس صحن
هروی در نطق میان دستور:

ظریف، شوالیه دلاور سیاست خارجی ایران است/غربی‌ها زیاده‌خواهی نکنند، توافق میسر است

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران جزیره ثبات در خاورمیانه است، گفت: اگر غربی ها زیاده خواهی نکنند، رسیدن به توافق خوب میسر است.
ظریف، شوالیه دلاور سیاست خارجی ایران است/غربی‌ها زیاده‌خواهی نکنند، توافق میسر است عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران جزیره ثبات در خاورمیانه است، گفت: اگر غربی ها زیاده خواهی نکنند، رسیدن به توافق خوب میسر است. https://cdn.icana.ir/d/019/95571.jpg ظریف،,شوالیه,دلاور,سیاست,خارجی,ایران,است/غربی‌ها,زیاده‌خواهی,نکنند،,توافق,میسر,است Icana

به گزارش خانه ملت، جواد هروی در جلسه علنی امروز (یک شنبه 21 تیر) مجلس شورای اسلامی در نطق میان‌دستور خود گفت: جا دارد به دکتر ظریف، شوالیه دلاور سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران و تمام همکاران پرتلاش ایشان خسته نباشید عرض کنم؛ تیم مذاکره کننده سرداران خط مقدم جهاد دیپلماتیک و مدافعان خطوط  ترسیم شده نظام و رهبری اند که به دفاع از نظام جمهوری اسلامی برخواسته اند و در کرانه های جهان امروز، منطق و سیاست صلح آمیز ایران را به شفافیت عرضه نمودند.

نماینده مردم قائنات در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران هیچ مشابهتی با قدرت های نظامی همچون کره شمالی و دولت های دیگر ندارد، امروز جمهوری اسلامی ایران جزیره ثبات در خاورمیانه است و هیچ گاه چنین انگاشته هایی به ایران اسلامی نمی چسبد.

وی در ادامه افزود: هیئت ایرانی در مذاکرات 5+1 امکان اشتباه دارد، لیکن هیچ گاه نباید گمان خیانت بر این دلاور مردان بیشه ایران زمین برد، از این رو دولت یازدهم می رود تا برگ زرینی بر تحرکات حماسی خویش بزند.

هروی هشدار داد: دولت های غربی بدانند در مذاکرات 5+1 در معرض امتحان جهانی قرار گرفته اند، پرهیز از ژست های چانه زنی در میدان مذاکرات و تشدید جنگ روانی در این مذاکرات زیبنده منطق جهانی نیست، لذا غربی ها بدانند هرگز نمی توان ایرانیان را تهدید کرد، دولت های غربی باید بپذیرند که در نخستین گام خواست ملت ایران که لغو تحریم هاست را باید انجام دهند.

این نماینده مردم در مجلس نهم تاکید کرد: اگر غربی ها زیاده خواهی نکنند، رسیدن به توافق خوب میسر است.

نماینده مردم قائنات در مجلس شورای اسلامی در ادامه به مساول حوزه انتخابیه خود اشاره کرد و گفت: از دولت و قوه قضاییه خواستار رفع سریع مشکل مردم خراسان جنوبی و استان های مجاور مرتبط با موسسه اعتباری میزان هستیم، این در حالی است که 1500 مورد بیکاری کاکنان این موسسه موجب نگرانی بسیار خانواده های این افراد شده است.

وی یادآور شد: نمایندگان در کمیسیون امنیت و حقوقی و قضایی مشکل موسسه میزان را پیگیری نموده و خواستار مشکل شوند در غیر این صورت نمایندگان خواستار تحقیق و تفحص از این پرونده خواهند شد و سوال از مسئولان زیربط را در دستور کار خود قرار خواهند داد.

هروی در ادامه به مشکلات روستاییان سرزمین خراسان جنوبی اشاره کرد و گفت: کویرهای شرقی آنقدر گران قیمت نیستند که نگرانی درباره زمین خواری در این مناطق بود.

این نماینده مجلس نهم به بحران آب در خراسان جنوبی اشاره کرد و افزود: بی آبی مسئله کم و کوچکی نیست که نتوان از آن غفلت نمود، از تمام مسئولان در وزارت جهاد کشاورزی و وزارت نیرو تقاضا می شود به این مشکل حاد مردم این منطقه توجه کنند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان معضل بیکاری در خراسان جنوبی، گفت:  بیکاری بر بسیاری از مناطق سایه افکنده که سبب نگرانی بسیار خانواده شده است، در نهایت در مناطق شرقی کشور خواستار رفع تبعیض در ایجاد راه های آسفالته و راه آهن هستیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet