هدر اصلی
1394/04/21 11:36:31
سرویس صحن
امروز صورت گرفت؛

موافقت نمایندگان با یک‌فوریت بررسی طرح قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق‌التدریسی

نمایندگان مردم در خانه ملت با یک فوریت طرح الحاق یک تبصره به ماده ۱۷ قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش موافقت کردند.
موافقت نمایندگان با یک‌فوریت بررسی طرح قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق‌التدریسی نمایندگان مردم در خانه ملت با یک فوریت طرح الحاق یک تبصره به ماده 17 قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش موافقت کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/58765.jpg موافقت,نمایندگان,با,یک‌فوریت,بررسی,طرح,قانون,تعیین,تکلیف,استخدامی,معلمان,حق‌التدریسی Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی امروز (یکشنبه 21 تیرماه) مجلس شورای اسلامی، در جریان بررسی فوریت طرح الحاق یک تبصره به ماده 17 قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش ضمن مخالفت با دوفوریت، با بررسی این طرح به صورت یک‌فوریتی با 114 رأی موافق، 23 رأی مخالف و 8 رأی ممتنع از مجموع 203 نماینده حاضر در صحن موافقت کردند.

قاسم احمدی لاشکی به‌عنوان طراحی طرح مذکور گفت: در سال‌های اخیر شاهدیم که وزارت آموزش و پرورش برای کسری کمبود نیروی خود تعدادی نیرو جذب می‌کند اما در این میان نیروهای پیش‌دبستانی و خریدخدمتی که سال‌ها در این حوزه زحمت کشیده‌اند، بیکارند، از این‌رو به نظر ما وزارتخانه باید در جهت جذب این افراد و نیروها برای رفع کمبود نیروی خود اقدام کند.

نماینده مردم نوشهر و چالوس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: از طرف دیگر دانشگاه فرهنگیان تا مهرماه سال 95 نیرو وارد سیستم آموزشی کشور نمی‌کند. همچنین در سال 93 حدود 25 هزار نفر بازنشسته شده‌اند که این نشان دهنده وجود کمبود نیروی انسانی در حوزه آموزشی کشور است، بنابراین در شرایط کنونی نیاز شدید به جذب 40 هزار نیروی انسانی وجود دارد.

مهدی موسوی نژاد در مخالفت با دوفوریت طرح مذکور گفت: من به شخصه با اصل طرح مخالف نیستم، اما به نظر من محتوا و جزئیات طرح باید در قالب یک فوریت بررسی و اصلاح شود. از طرف دیگر شاهدیم که هم‌اکنون در مناطق برخوردار تراکم معلم وجود دارد، اما در مناطق محروم با کمبود نیرو روبرو هستیم.

در ادامه هادی قوامی نیز در موافقت با دوفوریت این طرح گفت: قطعاّ کسانی که سالیان زیاد در حوزه آموزش و پرورش مشغول فعالیت بوده‌اند، باید در جهت جذب آنها تلاش کرد. وزارت آموزش و پرورش باید این حوزه را به گونه‌ای سازمان‌دهی کند تا در مهرماه سال جاری با کمبود نیرو مواجه نباشیم.

وی با اشاره به تجربه و دانش بالای مربیان پیش‌دبستانی و خرید خدمتی گفت: این افراد دارای تجربه بسیار بالایی بوده و حتی از آنها در گذشته آزمون گرفته شده است، از این‌رو باید در جهت جذب این نیروها برنامه‌ریزی و تلاش کرد.

عبدالرحمان رستمیان نیز به‌عنوان مخالف دو فوریت طرح مذکور گفت: من موافق یک فوریت طرح هستم، اما به نظر من دوفوریت طرح مذکور در شرایط کنونی اشتباه است. از طرف دیگر شاهد بودیم که سال گذشته روش جذب نیروهای خرید خدمتی از بخش خصوصی صورت گرفت که این موضوع هزینه‌های کم و بهره‌وری بالا را در پی داشت، اما در بودجه سال 94 این موضوع رد شد.

وی تاکید کرد: این موضوع بسیار حائز اهمیت است که خرید خدمت از بخش خصوصی باید از فراخوان‌های منطقه‌ای صورت گیرد و افراد باید به وسیله ارزیابی‌های سالانه جذب شوند. از طرف دیگر اقدام وزارت آموزش و پرورش در ایجاد دانشگاه فرهنگیان در شرایط کنونی مناسب نیست، زیرا این دانشگاه باید به سمت آموزش حرفه‌ای نیروها بروند، نه اینکه با هزینه‌های بالا افراد را از مقطع دیپلم به مدت 4 سال بورس کنند.

در ادامه ایرج ندیمی در موافقت دوفوریت این طرح با بیان اینکه در شرایط کنونی فوریت بررسی طرح طرح الحاق یک تبصره به ماده 17 قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش بسیار ضروری است، گفت: در این شرایط جامعه چندهزار نفری مربیان پیش‌دبستانی و خریدخدمتی حرف‌های مهم و مطالبات بحقی دارند که باید به آنها رسیدگی شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet