ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع)
1394/04/22 10:42:54
سرویس بین الملل
غرب اهداف خود را با سلاخی مردم جهان دنبال می‌کند

کشته‌سازی برای اهداف استعماری; از بوسنی تا سوریه

غرب در تلاش برای توجیه اقدامات خود سناریوی استفاده دمشق از تسلحیات‌شیمیایی را باردیگر کلید زده‌است،این درحالی‌است که در سالگرد کشتار سربرنیتسا فاش شده‌است که آنها عمدا عاملان کشتار۸۰۰۰نفر را همراهی کرده‌اند.
کشته‌سازی برای اهداف استعماری; از بوسنی تا سوریه غرب در تلاش برای توجیه اقدامات خود سناریوی استفاده دمشق از تسلحیات‌شیمیایی را باردیگر کلید زده‌است،این درحالی‌است که در سالگرد کشتار سربرنیتسا فاش شده‌است که آنها عمدا عاملان کشتار8000نفر را همراهی کرده‌اند. https://cdn.icana.ir/d/019/111298.jpg کشته‌سازی,برای,اهداف,استعماری;,از,بوسنی,تا,سوریه Icana

خبرگزاری خانه ملت،گروه بین‌الملل:‌ جنگ داخلی سوریه به عرصه کثیف‌ترین‌ توطئه‌های غرب و دیکتاتورهای عرب خاورمیانه ظرف 4سال گذشته بوده‌است. سوریه به جرم حضور مقتدرانه در جبهه مقاومت با اعزام تروریست‌های تکفیری تحت حمایت شورای همکاری‌خلیج‌فارس و شورشیانی که مستقیم از واشنگتن حقوق دریافت می‌کنند به عرصه تاخت و تاز می‌باشد.

حجم انبوه تروریست‌ها اگرچه تاکنون با سلاخی هزاران نفر از مردم سوریه توانسته‌اند قسمت‌هایی از کشور سوریه را تصاحب کنند ولی تاکنون به موفقیت چشم‌گیری دست‌نیافته‌اند. این موضوع موجب شده است توطئه‌ای جدید برای حمله یا تشدید فشارها به دولت سوریه در دستور کار قرار  گیرد. براین اساس، آمریکا پیش‌نویس قطعنامه‌ای را درخصوص تشکیل تیم کارشناسی از سوی شورای امنیت برای مشخص کردن عاملان استفاده از گاز کلر به عنوان سلاح جنگی در سوریه، به این شورای ارائه کرده‌است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری خانه ملت، سامانتا پاور، سفیر آمریکا در سازمان ملل تاکید کرد:«با توجه به اتهاماتی که درخصوص حملات با گاز کلر در سوریه وارد شده و نبود یک هیات بین‌المللی برای مشخص کردن عاملان حملات با سلاح‌های شیمیایی لازم است که شورای امنیت برای تشکیل تیم حقیقت‌یاب مستقل به توافق برسد.»

سیدباقرحسینی،عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با انتقاد از رویکرد سازمان ملل در مسائل مختلف خاورمیانه گفت: «در ماجرای استفاده از گاز کلر که تعدادی از شهروندان سوری مورد آسیب قرار گرفتند ، ارتش نیز تلفاتی داشت. از طراف دیگر آزمایشات انجام شده نیز نشان داد که ترکیبات گاز کلر استفاده شده با ترکیبات زرادخانه شیمیایی سوریه متفاوت بوده‌است.»

وی با مهم خواندن همکاری‌های سوریه در خنثی سازی سناریوی توسل دمشق به سلاح‌های کشتار جمعی گفت: « اگرچه آمریکایی ها در تهاجم به سوریه دچار تردید و پارادوکس هستند ولی کشورهایی نظیرترکیه ، فرانسه و شورای همکاری خلیج فارس به شدت دنبال تهاجم به خاک سوریه هستند.»

این نماینده مجلس نهم با بیان این که « داعش بزرگ‌ترین تهدید تروریستی است خاورمیانه و جهان را تهدید می‌کند و مدعیان امروز تا همین دیروز حامی تروریست‌های تکفیری بودند.» ، گفت: «نادیده گرفتن احتمال استفاده داعش از گازشیمیایی کلر در واقع حماقت بزرگ حکومت‌های غربی است. ما اطلاعاتی داریم مبنی بر دستیابی تروریست‌های تکفیری به تسلیحات شیمیایی ، داعش که در استفاده از عملیات‌های انتحاری مشهور است این قابلیت را دارد که هرلحظه در هر نقطه از اروپا با استفاده از تسلیحاتی که به چنگ آورده دست به جنایت بزند.»

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در تحلیل رویکرد غرب گفت: « کشته‌سازی از مردم و غیرنظامیان رویکردی است که در استراتژی‌های نظامی فرامرزی ایالات متحده و ناتو جایگاه ویژه‌ای دارد. آنها در سوریه و حتی عراق عمدا به دنبال کشته شدن مردم توسط داعش هستند تا بهانه‌ای برای تهاجم یا حضور داشته‌باشند. آمریکا از استراتژی کشته سازی مردم در افغانستان و پاکستان بیشترین بهره را گرفته‌است.»

وی در ادامه با اشاره به سالگرد قتل عام سربرنیتسا گفت: « اخیرا روزنامه گاردین انبوهی از مدارک و شواهد را مربوط به قتل عام هولناک شهر سربرنیتسا منتشر کرده است که آمریکا و بریتانیا به عمد از کشته شدن 8000 نفر مردم و غیرنظامیان این شهر در سال 1995 ممانعت نکردند؛آنها از کشته‌سازی مردم در جهت اهداف خود در خاک بوسنی‌و‌هرزگوین و حمله به صبرستان استفاده کردند. »

کشته‌سازی شوم غرب توسط صرب‌ها در بوسنی

گاردین که قتل عام مردم سربرنیتسا را فجیع‌ترین قتل عام در خاک اروپا از زمان رایش سوم می‌نامد؛ با اشاره به حضور مقامات و رهبران جهان در مراسم بیستمین سالگرد کشتار سیستماتیک مردم بوسنی می‌پرسد ،‌ چگونه آن فاجعه رخ داد؟ چگونه جوخه‌های اعدام صربهای بوسنی توانستند بدون هیچ مانعی بیش از هشت هزار مرد و پسر را ظرف چند روز بیخ گوش نیروهای سازمان ملل که قانونا مسئول حفاظت از قربانیان بودند، قتل عام کنند؟ چه کسی سربرنیتسا را که از طرف سازمان ملل «ناحیه امن» اعلام شده بود، تحویل جوخه‌های مرگ داد و چرا؟

طی دو دهه حدود چهارده تن از قاتلان آن فاجعه در دادگاه لاهه با اتهام جنایت جنگی محکوم شدند. رادوان کارادزیچ رهبر سیاسی صرب‌های بوسنی و راتکو ملادیچ همتای نظامی‌وی به اتهام نسل کشی در انتظار صدور حکم اند. سرزنش‌ها در میان «جامعه بین‌الملل» که مسئول حفاظت از سربرنیتسا بود،‌ متوجه ژنرال برنارد جانویر فرمانده نیروهای سازمان ملل در آن ناحیه بوده است که با مداخله - بخصوص حملات هوایی- که ممکن بود مانع از پیشروی صرب‌ها شود، مخالفت کرد. سربازان هلندی نیز مقصر شناخته شدند که نه تنها در انجام وظیفه شان در حفاظت از سربرنیتسا کوتاهی کردند بلکه غیرنظامیان وحشت‌زده را که در مقر آن نیروها پناه گرفته بودند،‌ تخلیه کردند و نظاره‌گر جداسازی زنان و کودکان از مردان بودند.

اکنون بررسی انبوهی از شواهد فاش می‌سازد که سقوط سربرنیتسا بخشی از سیاست سه «قدرت بزرگ»- انگلیس‌، فرانسه و آمریکا- و رهبری سازمان ملل برای رسیدن به صلح بود که حاضر بودند به هر بهایی به آن دست یابند، آنها عمدا وقوع کشتار سال 1995 را تسهیل کردند.  تاکنون همواره ادعا شده است رویکرد موسوم به «راهبرد پایانی» که راه‌حلی برای صلح - و نقشه پس از جنگ- برای بوسنی ارائه داد، در پی «واقعیات میدانی» پس از سقوط سربرنیتسا شکل گرفت. اما اکنون فاش شده است آن راهبرد قبل از سقوط سربرنیتسا اتخاذ شد و مشروط به آن بود.

شواهد نشان می‌دهد، قدرتهای غربی که مذاکراتشان به سقوط سربرنیتسا انجامید، از قصد اعلام شده ملادیچ برای «ریشه کنی کامل» جمعیت مسلمان بوسنی در کل منطقه آگاه بودند.در ادامه گزارش گاردین ضمن شرح تفصیلی وقایع آن سال تصریح شده است،‌ گاردین مستقلا صحت این مسئله را تایید کرده است که آمریکا و انگلیس از طرح‌های جنگی صرب‌ها اطلاع داشتند و آنرا با هلند در میان نگذاشتند

حسینی در جمع‌بندی  استراتژی کشته‌سازی غرب و حوادث سوریه یا بازخوانی اسناد دخالت آمریکا،بریتانیا و فرانسه گفت: « حقوق‌بشر و جان انسان‌ها در چهارگوشه جهان تنها بهانه‌ای است برای پیشبرد اهداف غرب که با تهاجم و کشتار دنبال می‌شود و جای تاسف برای سازمان‌های مدعیان حقوق بشر و کسانی که فریب آنها را می‌خورند. کشته سازی از مردم، رسوایی بزرگی است که همانند یک سریال‌ خونین هر روز در یک نقطه از جهان تکرار می‌شود.

پایان پیام/

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet