خبرگزاری خانه ملت

آغاز هفته وحدت
1394/04/22 16:19:52
سرویس دیگر رسانه‌ها_
هاشمی:

توافق هسته‌ای بدون امضاء بستری برای دبه کردن آمریکایی‌هاست

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس گفت: اگر توافق در چارچوب تعیین شده از سوی نظام به امضا برسد امضای آن معتبر است و اینکه توافق بدون امضا به پایتخت‌ها برود بستری برای دبه کردن آمریکایی‌هاست.
توافق هسته‌ای بدون امضاء بستری برای دبه کردن آمریکایی‌هاست عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس گفت: اگر توافق در چارچوب تعیین شده از سوی نظام به امضا برسد امضای آن معتبر است و اینکه توافق بدون امضا به پایتخت‌ها برود بستری برای دبه کردن آمریکایی‌هاست. https://cdn.icana.ir/d/019/51915.jpg توافق,هسته‌ای,بدون,امضاء,بستری,برای,دبه,کردن,آمریکایی‌هاست Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از فارس: سیدمهدی هاشمی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به روند مذاکرات هسته‌ای ایران با 1+5 گفت:‌ چارچوب کلی مذاکرات از سوی رهبر معظم انقلاب مشخص شده و این چارچوب در مصوبه مجلس در الزام دولت به حفظ دستاوردها و حقوق هسته‌ای کشور به قانون تبدیل شده است و اگر توافقی در این چارچوب به امضا برسد امضای آن معتبر خواهد بود و اگر غیر از این باشد باید تصمیمات به تأیید و تصویب در داخل کشور برسد و شاید هم به تأیید نرسد.
وی افزود: اگر بنا باشد که متن توافق بدون امضا به پایتخت‌های کشورها ارسال شود طبیعی است که باید حقوقی را برای همه اعضا قائل شد و اگر ممکن است تغییری در متن توافق ایجاد شود باید مورد تأیید همه اعضا باشد.
عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس اظهار داشت: چارچوب‌های مشخص شده از سوی ایران برای مذاکرات متناسب با چارچوب و اصول مبانی و قوانین بین‌المللی قرار دارد و اینگونه نیست که ایران چارچوبی خارج از عرف قوانین بین‌المللی برای خود در مذاکرات ترسیم کرده باشد.
هاشمی خاطرنشان کرد: طرح این موضوع که متن توافق بدون امضا به پایتخت‌ها برود بستری برای دبه کردن طرف مقابل در توافق خواهد بود و با توجه به اینکه ما پیش از این هم شاهد دبه کردن آمریکا در روند مذاکرات بودیم و اعتمادی به آنها نداریم.
وی در پایان گفت:‌ باید این ریسک را پذیرفت که اگر خارج از موازین بین‌المللی تغییری در توافق ایجاد شود بدیهی است که اصل آن زیر سوال می‌رود و دیگر کشورهای غربی نمی‌توانند مدعی این باشند که اهل مذاکره و اصول منطق هستند.
انتهای پیام/

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet