آغاز هفته وحدت
1394/04/23 10:57:17
سرویس صحن
نوربخش:

پرداخت تعهدات کارفرمایان از جیب مستمری‌بگیران مغایر قانون اساسی است

رئیس سازمان تامین اجتماعی درخصوص طرح استفساریه قانون تامین اجتماعی گفت: براساس این استفساریه، از جیب مستمری‌بگیران، تعهدات کارفرما پرداخت شود که از نمایندگان تقاضا دارم اجازه ندهند این امر صورت پذیرد.
پرداخت تعهدات کارفرمایان از جیب مستمری‌بگیران مغایر قانون اساسی است رئیس سازمان تامین اجتماعی درخصوص طرح استفساریه قانون تامین اجتماعی گفت: براساس این استفساریه، از جیب مستمری‌بگیران، تعهدات کارفرما پرداخت شود که از نمایندگان تقاضا دارم اجازه ندهند این امر صورت پذیرد. https://cdn.icana.ir/d/019/49929.jpg پرداخت,تعهدات,کارفرمایان,از,جیب,مستمری‌بگیران,مغایر,قانون,اساسی,است Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، سید تقی نوربخش در نشست علنی امروز (سه‌شنبه 23 تیر) مجلس شورای اسلامی، درخصوص طرح استفساریه جزء 6 بند (ب) تبصره 2 ماده 76 قانون تامین اجتماعی گفت: طرح استفساریه قانون تامین اجتماعی روی موضوع معیشت مستمری‌بگیران تاثیر جدی دارد و در رابطه با موضوع چگونگی تامین مالی قانون مشاغل سخت و زیان‌آور مصوب سال 1380 است.

رئیس سازمان تامین اجتماعی ادامه داد: براساس قانون کارفرمایان باید حق بیمه مربوطه، میزان مستمری برقراری و همچنین 4 درصد میزان مستمری برقراری را به سازمان تامین اجتماعی بپردازند.

وی در توضیح استفساریه مذکور بیان کرد: در استفساریه آمده است که به جای میزان مستمری حق بیمه مربوطه، میزان مستمری برقراری و همچنین 4 درصد میزان مستمری برقراری به سازمان تامین اجتماعی تنها میزان 4 درصد مستمری برقراری پرداخت شود که این موضوع مخالف اصل 73 قانون اساسی و نظر شورای نگهبان خواهد بود؛ به دلیل اینکه در قانون اساسی مشخص شده که منظور از تفسیر چیست.

نوربخش افزود: در طرح استفساریه جزء 6 قانون تامین اجتماعی بخشی از موارد قانون مصوب سال 80 حذف شده که این موضوع بیانگر قانونگذاری جدید است و این در حالی است که به جای قانونگذاری که حق مجلس است، موضوع تفسیر قانون مطرح شده و نتیجه آن این است که از جیب مستمری‌بگیران تعهدات کارفرما اجرایی خواهد شد و این مغایر با اصول قانون اساسی است.

رئیس سازمان تامین اجتماعی یادآور شد: در زمان تصویب قانون مذکور بنده قائم‌مقام سازمان تامین اجتماعی بودم و باید بیان کنم که برداشتی که از قانون در حال حاضر می‌شود، با آنچه که نظر قانونگذار در آن زمان بوده، متقاوت است، بنابراین از نمایندگان می‌خواهم که اجازه ندهند از جیب مستمری‌بگیران، تعهدات کارفرما پرداخت شود، به دلیل اینکه این تفسیر مغایر با قانون است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet