خبرگزاری خانه ملت

آغاز هفته وحدت
1394/04/23 12:33:45
سرویس فرهنگی
منصوری آرانی در واکنش به قرارداد باشگاه‌ها با فوتبالیست‌های سرباز:

محرومیت سنگین برای بازیکنان سرباز خاطی لحاظ شود

عضو هیأت رئیسه فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که کارت پایان خدمت یا معافیت سربازی باید جزو مدارک اصلی فوتبالیست‌ها برای قرارداد با باشگاه‌ها باشد٬ بر لزوم برخورد جدی با تمامی افراد خاطی درخصوص قرارداد با بازیکنان مشمول خدمت سربازی و محرومیت آن بازیکن تأکید کرد.
محرومیت سنگین برای بازیکنان سرباز خاطی لحاظ شود عضو هیأت رئیسه فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که کارت پایان خدمت یا معافیت سربازی باید جزو مدارک اصلی فوتبالیست‌ها برای قرارداد با باشگاه‌ها باشد٬ بر لزوم برخورد جدی با تمامی افراد خاطی درخصوص قرارداد با بازیکنان مشمول خدمت سربازی و محرومیت آن بازیکن تأکید کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/88161.jpg محرومیت,سنگین,برای,بازیکنان,سرباز,خاطی,لحاظ,شود Icana

عباسعلی منصوری آرانی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با غیرقانونی خواندن استفاده از فوتبالیست سرباز در تیم‌های فوتبال باشگاه‌ها بیان داشت: کارت پایان خدمت یا معافیت باید ملاک باشگاه‌ها برای قرارداد با فوتبالیست‌ها باشد که کپی و رونوشت آن نیز به سازمان نظام وظیفه ارسال شده و نظام وظیفه این موضوع را پیگیری کند.

نماینده مردم کاشان، آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با این شرایط چنانچه نظام وظیفه متوجه جعلی بودن مدارک بازیکنی شود خود آن بازیکن باید پاسخگو باشد.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: البته سازمان نظام وظیفه باید پس از دریافت مدارک از باشگاه‌ها در مدت یک ماه پاسخ آن را بدهند و اگر تخلف بازیکنی ثابت شود به شدت با سرباز خاطی برخورد شود.

منصوری آرانی تصریح کرد: وقتی باشگاه مدارک بازیکنی را می‌گیرد درواقع به آن بازیکن اعتماد می‌کند؛ همچنانکه در تمام کشورها هم به این شکل است. بنابراین اگر تخلف بازیکن ثابت شود علاوه بر برخورد سازمان نظام وظیفه با وی باشگاه هم می‌تواند جریمه‌ای را برای او در نظر گیرد.

نماینده مردم کاشان، آران و بیدگل اضافه کرد: اگر بازیکنی مدارک جعلی برای خدمت سربازی به باشگاه ارائه کند از نظر حقوقی هم باید به نظام وظیفه هم به باشگاه پاسخگو باشد و باید محرومیت سنگینی برای او درنظر گرفته شود.

باید مراقب بود شرایط مشابه پولادی رخ ندهد

عضو هیأت رئیسه فراکسیون ورزش مجلس درباره مهرداد پولادی، ملی‌پوشی که در لیست فوتبالیست‌های سرباز متخلف قرار گرفته بود و با وساطت رئیس فدراسیون فوتبال به لیگ قطر رفت و بازنگشت نیز عنوان کرد: اول از همه باید مراقب بود که شرایط مشابه پولادی رخ ندهد و نکته دیگر این‌که برای بازگشت این بازیکن، دادگاه نظامی و پلیس بین‌الملل اینترپل می‌توانند وارد عمل شوند؛ مادامی که سربازی اجباری است باید قانون رعایت شود.

به گزارش خانه ملت٬ معاون اجتماعی سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی از تیم‌های لیگ برتری خواسته است که قبل از ثبت قرارداد با فوتبالیست‌های جدید حتما وضعیت سربازی آنان را از سازمان استعلام کنند. با این حال شنیده‌ها حاکی از آن است که مسئولان یکی از باشگاه‌های معروف به دنبال جذب بازیکنی رفته‌اند که شواهد و قرائن نشان می‌دهد این بازیکن سرباز است و در صورتی که به پرسپولیس بپیوندد احتمال دارد عواقب بدی گریبان این باشگاه را بگیرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet