آغاز هفته وحدت
1394/04/23 12:36:36
سرویس دیگر رسانه‌ها_
ابوترابی:

طبق قانون اساسی، جمع‌بندی نهایی مذاکرات هسته‌ای باید در مجلس تصویب شود

عضو کمیسیون قضایی گفت:طبق اصل ۷۷ و ۱۲۵ قانون اساسی و پیرو قانون الزام دولت به حفظ دستاوردهای هسته ای هر گونه توافق نامه تهعد نامه یا تفاهم نامه که برای جمهوری اسلامی تعهد آور باشد باید به تصویب مجلس شورای اسلامی برسد.
طبق قانون اساسی، جمع‌بندی نهایی مذاکرات هسته‌ای باید در مجلس تصویب شود عضو کمیسیون قضایی گفت:طبق اصل ۷۷ و ۱۲۵ قانون اساسی و پیرو قانون الزام دولت به حفظ دستاوردهای هسته ای هر گونه توافق نامه تهعد نامه یا تفاهم نامه که برای جمهوری اسلامی تعهد آور باشد باید به تصویب مجلس شورای اسلامی برسد. https://cdn.icana.ir/d/019/68214.jpg طبق,قانون,اساسی،,جمع‌بندی,نهایی,مذاکرات,هسته‌ای,باید,در,مجلس,تصویب,شود Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از تسنیم: ابوالفضل ابوترابی عضو کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی درباره روند جمع بندی تفاهامات در وین گفت: طبق اصل 77 و 125 قانون اساسی و پیرو قانون الزام دولت به حفظ دستاوردهای هسته ای هر گونه توافق نامه تهعد نامه یا تفاهم نامه که برای جمهوری اسلامی تعهد آور باشد باید به تصویب مجلس شورای اسلامی برسد.
وی در ادامه اضافه کرد: تمامی خط و مشی نظام طبق اصل 110 قانون اساسی بر اساس سیاست های اتخاذ شده رهبری تعیین و شورای عالی امنیت ملی است و مجلس شورای اسلامی بر اساس آن سیاست ها تصمیم گیری می کنند، لذا طبق یک اصل مهم در قانون اساسی به عنوان اصل کلی دولت-کشور تمامی سیاست های اتخاذ شده نظام در یک جریان کلی تعیین می شود.
ابوترابی درباره اصل کلی دولت- کشور  تاکید کرد: در این اصل کلی دولت به معنای اعم آن یعنی نظام است و باید تمامی ارگان ها و نهاد های کشور ذیل این اصل کلی بر طبق مسیری که توسط رهبر انقلاب ریل گذاری شده است حرکت کند، لذا هیچ یک از قوای سه گانه نمی تواند در خصوص توافقات احتمالی هسته ای جداگانه اقدام و یا تصمیمی اتخاذ کند.
انتهای پیام/

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet