آغاز هفته وحدت
1394/04/24 13:07:16
سرویس اجتماعی
میرگلوی‌بیات مطرح کرد:

قدمت 50 ساله بیمارستان های وزارت بهداشت/استفاده از ظرفیت بخش خصوصی برای تکمیل بیمارستان‌های نیمه تمام

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تنها راه تکمیل بیمارستان‌های نیمه تمام را ورود بخش خصوصی خواند وگفت:اگر قرار باشد بیمارستان‌های نیمه تمام با بودجه‌ وزارت بهداشت ساخته شود شاید ۲۰ سال زمان لازم است تا این پروژه‌ها به اتمام رسد لذا تنها راه‌حل برون‌رفت از این شرایط ورود بخش خصوصی است.
قدمت 50 ساله بیمارستان های وزارت بهداشت/استفاده از ظرفیت بخش خصوصی برای تکمیل بیمارستان‌های نیمه تمام عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تنها راه تکمیل بیمارستان‌های نیمه تمام را ورود بخش خصوصی خواند وگفت:اگر قرار باشد بیمارستان‌های نیمه تمام با بودجه‌ وزارت بهداشت ساخته شود شاید 20 سال زمان لازم است تا این پروژه‌ها به اتمام رسد لذا تنها راه‌حل برون‌رفت از این شرایط ورود بخش خصوصی است. https://cdn.icana.ir/d/019/51692.jpg قدمت,50,ساله,بیمارستان,های,وزارت,بهداشت/استفاده,از,ظرفیت,بخش,خصوصی,برای,تکمیل,بیمارستان‌های,نیمه,تمام Icana

شهلا میرگلوی‌بیات در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره اظهارات قائم مقام وزیر بهداشت درامور مشارکت‌های مردمی مبنی بر آنکه 240 بیمارستان نیمه ساخته در کشور وجود دارد، افزود:‌ متاسفانه به علت کمبود شدید منابع مالی در حوزه سلامت علی‌رغم تزریق اعتبار قابل توجه از سوی مجلس به این حوزه اما باز شاهد کاستی‌هایی در بخش بهداشت و درمان هستیم تاجایی که امروزه شاهد تعداد زیادی از بیمارستان‌های نیمه ساخته در کشور هستیم.

نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی، از جمله راهکارها برای اتمام بیمارستان‌های نیمه تمام در کشور را ورود بخش خصوصی خواند وگفت: مشارکت بخش خصوصی در ساخت و اتمام بیمارستان‌های نیمه تمام در کشور از برنامه‌های وزارت بهداشت نیز به شمار می‌رود تا بتواند این پروژه‌ها را به اتمام برساند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با بیان اینکه وزارت بهداشت باید از بخش خصوصی خرید خدمت کند،‌ تصریح کرد: در این زمینه بخش خصوصی باید به صورت مشترک با وزارت بهداشت به ساخت این بیمارستان‌های نیمه تمام کمک کند و دولت نیز به خرید خدمت از این بخش اقدام کند.

وی یادآور شد: اگر قرار باشد این بیمارستان‌های نیمه تمام با بودجه‌ وزارت بهداشت ساخته شود شاید 20 سال زمان لازم است تا این پروژه‌ها به اتمام رسد لذا تنها راه‌حل برای برون‌رفت از این شرایط ورود بخش خصوصی است.

 

قدمت 50 ساله بیمارستان های وزارت بهداشت

میرگلوی‌بیات تاکید کرد: بابسیاری از بیمارستان‌هایی که تحت پوشش وزارت بهداشت است فرسودگی هستند به گونه‌ای که بیش از 50 سال قدمت دارد که متاسفانه  از این بیمارستان‌ها همچنان استفاده می‌شود.

نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس نهم، با تاکید بر اینکه بخش اعظمی از بیمارستان‌های فرسوده در تهران وجود دارد،‌ افزود:‌ این در شرایطی است که برای استفاده از این مراکز درمانی اقدام به بهسازی و بازسازی بیمارستان‌ها شده در حالی که اگر بودجه بازسازی را برای کمک به ساخت بیمارستان‌های نیمه تمام اختصاص می یافت استفاده بهتری از خدمات این مراکز می شد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، گفت:‌ وزارت بهداشت درکنار تلاش برای ساخت بیمارستان‌های نیمه تمام خود باید راه‌حلی نیز برای بیمارستان‌های فرسوده در نظر گیرد چراکه گاهی فرسودگی این مراکز تا حدی است که بازسازی آنها نیز نمی‌تواند به بهبود شرایط کمک کند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت،‌ چندی پیش قائم مقام وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در امور مشارکتهای مردمی گفت: 240 بیمارستان نیمه تمام در کشور و حتی در استان تهران و نیز بیش از 10 هزار تخت بیمارستانی فرسوده داریم و با توجه به مشکلات مالی دولت، راهی جز کمک های مردمی برای اتمام آنها موجود نیست./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet