هدر اصلی
1394/04/24 12:54:00
سرویس صحن
خجسته در نطق میان دستور:

دولت و مجلس برای دارایی‌های بلوکه شده برنامه‌ریزی کنند

رئیس کمیسیون شوراهای مجلس شورای اسلامی ضمن خداقوت به تیم مذاکره کننده هسته‌ای اظهار داشت: دولت و مجلس برای دارایی‌های بلوکه شده برنامه‌ریزی داشته باشند.
دولت و مجلس برای دارایی‌های بلوکه شده برنامه‌ریزی کنند رئیس کمیسیون شوراهای مجلس شورای اسلامی ضمن خداقوت به تیم مذاکره کننده هسته‌ای اظهار داشت: دولت و مجلس برای دارایی‌های بلوکه شده برنامه‌ریزی داشته باشند. https://cdn.icana.ir/d/019/87225.jpg دولت,و,مجلس,برای,دارایی‌های,بلوکه,شده,برنامه‌ریزی,کنند Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، امیر خجسته در نشست علنی امروز چهارشنبه (24 تیرماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود گفت: به تیم مذاکره کننده هسته‌ای که توانستند با موفقیت حق مردمی را که با استقامت بی‌نظیر 37 ساله در مقابل تمام زیاده‌خواهی‌ها هیهات منه الذله گویند و مقاومت کنند را ادا کنند، خدا قوت می‌گویم.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه یکی از پس دیگری شاهد کسب موفقیت ایران اسلامی با وحدت و همدلی بین مسئولان و مردمی که تاریخ به خود ندیده هستیم، افزود: به فرموده امام خمینی (ره) این امت از امت رسول الله بهتر است و این موفقیت‌های کسب شده در مقابل قدرتمندترین و ثروتمندترین کشورهای جهان آمریکا، انگلستان و فرانسه وسیع‌ترین کشور جهان روسیه و پر جمعیت‌ترین کشور جهان چین است.

خجسته با تاکید بر اینکه در مذاکراتی که یک طرف کشورهای 1+5 و طرف دیگر جمهوری اسلامی بود قدرت‌های جهانی در مقابل جمهوری اسلامی زانو زدند، ادامه داد: دنیا می‌بیند و تحلیل می‌کند که جمهوری اسلامی قدرتمندانه پیش می‌رود و بیداری اسلامی سراسر کشورهای اسلامی را در بر می‌گیرد.

وی با بیان اینکه باید برای سرمایه‌ها و دارایی‌های بلوکه شده برنامه‌ریزی شود، اظهار داشت: مسئولان مجلس و دولت باید برای بعد از توافق در تمام زمینه‌ها خصوصا در بحث تولید، زیرساخت‌های کشور، معیشت، اشتغال و ازدواج جوانان برنامه‌ریزی کنند.

امیدواری برای بیداری اسلامی در سراسر کشورهای عربی

خجسته با تاکید بر اینکه انشاالله جمهوری اسلامی با این قدرت و قوت در تمام عرصه‌های جهانی می‌درخشد، افزود: امیدوارم کشورهایی همچون عربستان صعودی و سران خود فروخته دول عربی که مردم یمن را قلع و قمع می‌کنند به زودی به خواری و ذلت کشیده شده و بیداری اسلامی سراسر کشورهای عربی را در برگیرد.

نماینده مردم همدان در مجلس نهم ادامه داد: وزیر آموزش و پرورش به قول و وعده‌های خود عمل و حق فرهنگیان را به موقع ادا و اجرایی کند.

خجسته در تذکر به وزیر بهداشت و درمان گفت: در رابطه با نظام تحول سلامت و طرح مبتنی بر عملکرد، حقوق کادر بیمارستانی و پرستارانی که شبانه‌روزی تلاش می‌کنند رعایت شود همانگونه که در گفت‌وگوها با وزیر قول آن داده شده است.

توجه ویژه دولت و مجلس به معیشت مردم

وی با بیان اینکه دولت و مجلس باید با توجه به فشارهای اقتصادی که بر دوش بازنشستگان است، توجه ویژه‌ای به آنها داشته باشند تصریح کرد: افزایش حقوق ناچیز و گرانی‌ها بسیار بوده است که با توجه به این گرانی‌ها و مشکلاتی که برای معیشت مردم پیش آمده نیازمند توجه ویژه است.

خجسته ادامه داد: در رابطه با مبارزه با مفاسد اقتصادی منویات هشت ماده‌ای مقام معظم رهبری و مطالبات مردم رعایت و قوه قضائیه وارد عمل شود.  

رئیس کمیسیون شوراهای مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه افزایش 51 درصدی مالیات در استان همدان غیر منطقی و غیر معقول است، اظهار داشت: میانگین مالیات کشور 25 درصد و در استان همدان که شهری صنعتی و توسعه یافته نیست و زیرساخت‌های اقتصادی در آن رشد نکرده 51 درصد افزایش مالیات داشته که این ظلم و اجحاف بزرگی به مردم استان همدان است و از وزیر اقتصاد و دارایی و معاونان آن می خواهیم به موقع جوابگوی مردم همدان باشند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet