آغاز هفته وحدت
1394/04/28 08:13:00
سرویس اقتصادی
امیری کهنوج تاکید کرد:

سازمان بازرسی یا وزارت بهداشت؛مسئول آبیاری زمین‌های کشاورزی با فاضلاب کیست؟

عضو کمیسیون کشاورزی،آب ومنابع طبیعی مجلس گفت:سازمان بازرسی و وزارت بهداشت و درمان باید جلوی اقدامات غیرقانونی کشاورزان را گرفته واجازه ندهند زمین های کشاورزی با فاضلاب و منابعی آبیاری شود که بعدا عوارض وتبعات بهداشتی عدیده ای را به دنبال دارد.
سازمان بازرسی یا وزارت بهداشت؛مسئول آبیاری زمین‌های کشاورزی با فاضلاب کیست؟ عضو کمیسیون کشاورزی،آب ومنابع طبیعی مجلس گفت:سازمان بازرسی و وزارت بهداشت و درمان باید جلوی اقدامات غیرقانونی کشاورزان را گرفته واجازه ندهند زمین های کشاورزی با فاضلاب و منابعی آبیاری شود که بعدا عوارض وتبعات بهداشتی عدیده ای را به دنبال دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/47538.jpg سازمان,بازرسی,یا,وزارت,بهداشت؛مسئول,آبیاری,زمین‌های,کشاورزی,با,فاضلاب,کیست؟ Icana

محمدرضا امیری کهنوج درگفت وگو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت با انتقاد از آبیاری مزارع سبزیجات با فاضلاب و پسابها به خصوص در شهرهای بزرگ و کلانشهرها،گفت:این موضوع  بحث تازه ای نیست و نگرانی در مورد آبیاری زمین های کشاورزی با فاضلاب و تولید محصولات غیراستاندارد که سلامت مردم را تهدید می کند سالهای سال است که وجود دارد.

نماینده مردم کهنوج،منوجان،رودبار جنوب، قلعه گنج و فاریاب درمجلس شورای اسلامی افزود: آبیاری زمین‌ها و مزارع کشاورزی با آب فاضلاب آن هم  بدون درنظرگرفتن کنترل‌های لازم عواقب بسیار خطرناکی را به دنبال دارد.

عضوکمیسیون کشاورزی،آب ومنابع طبیعی مجلس تاکید کرد:دستگاه های ذیربط مثل سازمان بازرسی و وزارت بهداشت و درمان باید جلوی این گونه اقدامات غیرقانونی کشاورزان را بگیرند  واجازه ندهند سبزیجات با منابعی آبیاری شود که بعدا عوارض وتبعات بهداشتی عدیده ای را به دنبال داشته و باعث بروز انواع امراض وبیماری ها می شود.

امیری کهنوج با بیان اینکه  مناطق شهری کشور دارای حجم بالایی از فاضلاب شهری هستند که دفع نامناسب آن می‌تواند مشکلات محیط زیستی در اطراف مناطق مذکور بوجود آورد،تصریح کرد: البته درمواردی ممکن است آب فاضلاب مورد استفاده برای آبیاری تصفیه شده باشد،اما باید دراین حالت هم  این منابع آبی از لحاظ برخورداری از استانداردهای لازم مورد بررسی و آزمایش های دقیق قرار گیرند.

وی تاکید کرد:چنانچه درمراحل تصفیه آب استانداردهای لازم لحاظ نشده باشد و مصرف آن بر سلامت انسانها تاثیر بگذارد،همه دستگاهها موظف اند با این موضوع مقابله کنند.

این نماینده مردم درمجلس نهم گفت: پیشگیری از آبیاری زمین‌های زراعی با فاضلاب و ممانعت از تولید محصولات غذایی ناسالم و بدون استاندارد بسیار حائزاهمیت است و مسئولان مربوطه باید دراین خصوص اقدامات لازم را انجام دهند.

 

هشدار نسبت به استفاده از پساب‌های شهری و صنعتی در آبیاری زمین‌های کشاورزی

با تاکید بر اینکه تمامی فاضلاب ها به خصوص در کلانشهرها باید ابتدا تصفیه و کنترل شده و سپس برای آبیاری مزارع کشاورزی مورد استفاده قرار گیرد افزود: اگر قبل از تولید اقدمات پیشگیرانه انجام شود نتایج بهتری حاصل می شود؛چرا که بعد از تولید و در مرحله توزیع این محصولات جلوگیری از مصرف این مواد غذایی ناسالم توسط مردم بسیار دشوار خواهد بود.

عضو کمیسیون کشاورزی،آب ومنابع طبیعی مجلس شورای اسلامی گفت: بدترین اقدام استفاده از پساب‌های شهری و صنعتی در آبیاری زمین‌های کشاورزی است،زیرا با این عمل تمام آلاینده‌های موجود در پساب وارد محصولات مورد مصرف مردم شده و خطرات زیادی به بار می‌آید. /

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet