هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
حاجی دلیگانی در نطق میان دستور:

ملت ایران در دفاع از ارزش‌های خود تا پای جان ایستاده‌اند

سرویس صحن
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات در مجلس با اشاره به توافق ایران با 1+5، خطاب به امریکا، گفت: یک بار دیگر یادآور می شویم که ما تا پای جان در دفاع از منافع اقتصادی، علمی و آرمان های ارزشمند ملت تحت حمایت امام خامنه ای ایستاده ایم و ذره ای کوتاه نمی آییم.
دوشنبه 19 مرداد 1394 ساعت 12:29
ملت ایران در دفاع از ارزش‌های خود تا پای جان ایستاده‌اند عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات در مجلس با اشاره به توافق ایران با 1+5، خطاب به امریکا، گفت: یک بار دیگر یادآور می شویم که ما تا پای جان در دفاع از منافع اقتصادی، علمی و آرمان های ارزشمند ملت تحت حمایت امام خامنه ای ایستاده ایم و ذره ای کوتاه نمی آییم. http://cdn.icana.ir/d/019/79058.jpg ملت,ایران,در,دفاع,از,ارزش‌های,خود,تا,پای,جان,ایستاده‌اند Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت؛ حسینعلی حاجی دلیگانی در جلسه علنی امروز (دوشنبه 19 مرداد) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود، گفت: ایران در حال عبور از پیچ تاریخی است که هر لحظه عدم دقت و عدم نگاه همراه با بصیرت سبب خروج کشور از محور رشد و تعالی خواهد شد، اصول 77 و 125 قانون اساسی تنها مرجع منحصر به فرد قبول یا رد هرگونه عهدنامه و موافقت نامه بین ایران و دیگر کشورها است که در مجلس شورای اسلامی تصویب شده است.

نماینده مردم شاهین شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: دولت هر چه زودتر لایحه توافق نامه ایران با 5+1 را به مجلس ارائه کند، لذا ضمن تشکر از زحمات تیم مذاکره کننده کشور، نمایندگان ملت طبق تعهدی که به خدا، شهدا و ملت داشته اند موظفند ابهامات موجود در توافق را با دقت رصد نموده که چرا از برخی خطوط قرمز ملت شریف عبور شده؟ یا اینکه چرا پیش بینی نشده که تحریم های ظالمانه و غیر انسانی یکباره و کامل رفع گردد؟

وی در ادامه افزود: جای سوال است که چرا محدودیت های علمی و پژو هشی به ایران تحمیل شده است؟ لذا به استکبار جهانی به سرکردگی امریکا یک بار دیگر یادآور می شویم که ما تربیت یافتگان مکتب شهادت و فرزندان عاشوراییم و تا پای جان در دفاع از منافع اقتصادی، علمی و آرمان های ارزشمند ملت تحت حمایت امام خامنه ای ایستاده ایم و ذره ای کوتاه نمی آییم.

حاجی دلیگانی در ادامه به مشکلات حوزه انتخابیه خود اشاره کرد و گفت: بابت موافقت در ایجاد منطقه ویژه اقتصادی صنعت هوایی و تخصیص یارانه و تخفیف برای هر واحد مسکن مهر در دو شهرستان، تخصیص اعتبار برای ساخت مسجد و مدرسه در مجتمع های مسکن مهر، روکش آسفالت اتوبان اصفهان به تهران و تعدادی از محورهای دیگر، شریانی شناخته شدن جاده اصفهان- اردستان، تعریض بخشی از اتوبان معلم، واگذاری زمین برای هیات های مذهبی و احداث مسجد در شاهین شهر  از دولت و ریاست جمهوری تشکر کرد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، یادآور شد: از دولت در خواست می شود تا نسبت به مابقی پروژه های تیمه تمام نیز توجه ویژه را مبذول فرمایند، همچنین از وزیر بهداشت برای احداث اورژانس جاده ای، تامین آمبولانس، تامین امکانات بیمارستانی و درمانی شاهین شهر و میمه تشکر می شود و درخواست داریم تا نسبت به پیگیری جدی احداث بیمارستان دولتی در برخوار و تامین سایر تجهیزات پزشکی و درمانی، این دو شهرستان دستورات لازم را صادر فرمایند.

وی با اشاره به مشکلات آموزشی در حوزه انتخابیه خود، گفت: تخصیص اعتبار برای تامین سرمایش و گرمایش مدارس، کمک به تکمیل مدارس خیرساز از وزیر آموزش و پرورش تشکر می کنم و تقاضا داریم تا در تکمیل سایر پروژه های آموزشی کمک کنند، همچنین ایجاد آموزشگاه فنی و حرفه ای در شاهین شهر، آموزشکده کشاورزی در حبیب آباد و برگزاری کنکور سراری در برخوار توسط وزیر علوم و رئیس سازمان فنی و حرفه ای قابل تقدیر است، البته خواهشمندیم در تخصیص اعتبار دو آموزشگاه فنی و حرفه ای شاهین شهر و کشاورزی حبیب آباد، افزایش رشته های درخواست شده دانشگاهی، احداث دانشکده علمی- کاربردی در شاهین شهر دستورات لازم را اعلام فرمایند.

حاجی دلیگانی در ادامه با اشاره به اقدامات وزیر نفت به خاطر صدور مجوز کیمیا شهر، گاز رسانی به شهرک شمال و برخی از روستاها و رفع آلایندگی ناشی از سوخت مازاد تشکر کرد و گفت: با این حال لازم است، در تکمیل گازرسانی به کارگاه امیرکبیر، ایجاد دفاتر نمایندگی در حبیب آباد اقدام نمیاید.

وی در مورد عملیاتی شدن مجوزهای اخذ شده از هیات دولت در خصوص ایجاد صنعت تولید خودرو و شهرک های نمایشگاهی غیرآلاینده در محور اتوبان معلم، از وزیر صنعت، معدن و تجارت درخواست توجه کرد و گفت: اقدامات وزیر نیرو نیز در خصوص برق رسانی، آب رسانی به روستاها و  ساماندهی شریان های آبی نیز قابل تقدیر است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات، تصریح کرد: لازم است وزیر نیرو در خصوص رها سازی آب کشاورزی و تکمیل پروژه های فاضلاب، آب رسانی به روستاها و نصب توربن بادی در میمه سریعا اقدامات لازم انجام شود./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000