خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1386/07/07 11:44:00
سرویس سیاسی
در واکنش به قطع روابط تجاری فرانسه با ایران:

عسگری: اظهارات سارکوزی بیشتر یک اظهار نظر سیاسی غرضمندانه است

علی عسگری در مورد سخنان اخیر سارکوزی مبنی بر قطع روابط تجاری با ایران گفت: اظهارات سارکوزی با لابی های صهیونیستی در آمریکا و نوع رفتار آنها علیه ایران مطابقت دارد.

نماینده مشهد و کلات در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، تصریح کرد: تحریم از ناحیه هر کشور اروپایی که صورت گیرد، حکم یک چاقوی دو لبه را دارد، ولی بیشتر از آنکه ما آسیب پذیر باشیم اقتصاد اروپا و کشور تهدید کننده ضرر خواهد کرد، چرا که به دلیل تحریم دردوران دفاع مقدس در بسیاری از جهات ما خودکفا شدیم.

وی در ادامه بیان داشت: کشور ما از ناحیه تحریم های خارجی آسیب پذیری کمتری دارد چون در دوران جنگ با خوداتکایی و عزت نفس و پشتکار توانستیم از آن مراحل بگذریم.

عسگری ادامه داد: با هوشمندی، دقت و اتحاد و پشتکار می توانیم از این تحریم ها گذر کنیم. در حقیقت مکر و حیله شیطانی دشمنان را به سوی خودشان بازگردانیم.

عضو کمیسیون اصل 90 خاطرنشان کرد: زمانی که ما در ارتباط با حقمان در مورد انرژی هسته ای پافشاری کردیم در واقع از قبل تبعات آن را پذیرفته ایم.

نماینده مردم مشهد در پایان گفت: لابی های صهیونیستی و سیاستمداران افراطی غربی از جمله آمریکا، انگلیس، فرانسه تمام تلاش خود را برای تسلیم نمودن ایران خواهند کرد ولی یقین بدانند که در رابطه با حقوق هسته ای ایران با عزم و اراده سیاسی کلان حاکمیتی مقاومت خواهند نمود و در واقع اظهارات سارکوزی بیشتر یک اظهار نظر سیاسی غرضمندانه می باشد.

 

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet