خبرگزاری خانه ملت

اربعین حسینی
1386/07/07 16:01:00
سرویس سیاسی

215 نماینده مجلس عملیات تروریستی ارتش آمریکا و سازمان سیا را محکوم کردند

۲۱۵ نماینده مجلس پیش از پایان جلسه علنی بعد از ظهر شنبه، در بیانیه‌ای عملیات تروریستی ارتش متجاوز آمریکا و سازمان اطلاعات و امنیت آن کشور (سیا) را محکوم کردند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، متن این بیانیه بدین شرح است:

ارتش متجاوز آمریکا و سازمان اطلاعات و امنیت آن کشور (سیا) بنا به دلایل ذیل تروریست‌پرور، حامی تروریسم و خود نیز تروریست هستند.

1ـ بمباران اتمی هیروشیما و ناکازاکی در گذشته و استفاده از اورانیوم ضعیف در بمباران‌های بالکان و عراق و افغانستان

2ـ اشغال خاک کشورهای متعدد هم‌چون ویتنام در گذشته و عراق و افغانستان در حال حاضر

3ـ حمایت‌های بی‌حد و حصر از رژیم نژادپرست و متجاوز صهیونیستی و مشارکت در عملیات تروریستی دولتی آن رژیم بر علیه ملت مظلوم فلسطین و لبنان و کشورهای منطقه

4ـ حمایت‌های غیرقانونی و فراوان از دیکتاتور سابق عراق صدام و گروه‌های تروریست مانند سازمان تروریستی منافقین

5 ـ تربیت تروریست‌های القاعده و طالبان در دوران اشغال خاک افغانستان به وسیله شوروی سابق توسط سازمان سیا

6 ـ کشتار مردم بیگناه‌ عراق و افغانستان و بمباران‌های روزانه، شکنجه مردم عادی در زندان‌های ابوغریب و گوانتانامو و زندان‌های مخفی متعدد در جهان به ویژه در اروپا و بسیاری از رفتارهای دیگر که کارنامه سیاه ارتش و سازمان سیای آمریکا را تشکیل می‌دهد.

طبیعی است بر اساس معیارهای شناخته شده جهان امروز و مقررات بین‌المللی پذیرفته شده در روابط بین‌الملل، از منشور ملل متحد گرفته تا کنوانسیون‌های متعدد مرتبط با جنگ‌ها و حقوق بشر چنین اقداماتی بدون تردید ناقض کلیه معیارهای شناخته شده و بین‌المللی است و این ارتش امروز ارتش تجاوزگر اشغالگر و تروریست‌پرور است.

ما نمایندگان ملت ایران، ضمن محکوم کردن تجاوزات ارتش آمریکا و ایجاد ناامنی در منطقه به خصوص عراق و افغانستان، از سازمان ملل متحد می خواهیم تا با دخالت خود از ادامه کار شکنجه‌گاه‌هایی مانند گوانتانامو و ابوغریب و زندان‌های مخفی آمریکا در کشورهای مختلف جلوگیری کند.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet