خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1386/07/08 14:42:00
سرویس صحن
نطق پیش ازدستور

قمی: آمریکایی‌ها نشان دادند فرهنگ اهانت را بر گفتگوی تمدنها ترجیح می‌دهند

نماینده مردم پاکدشت گفت: سخنان رییس دانشگاه کلمبیا نشان داد که آمریکایی‌ها فرهنگ اهانت را بر گفتگوی تمدنها ترجیح می‌دهند.

محمد قمی، ناطق پیش از دستور جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی گفت: دررابطه با دانشگاه کلمبیا که رئیس دانشگاه و استادی که با رئیس جمهور کشور ما اهانت کرد من عرض می‌کنم این همان چیزی است که خداوند می‌فرماید مکر و کید آنها را و دروغگویان و مکاران را بخودشان برمی‌گرداند.

وی افزود: اینجا هم مکر کردند و خواستند که رئیس جمهور را که عصاره ملت است آنجا بوسیله‌ای که خودشان می‌دانستند با متن شیطانی خودشان، باصطلاح ضایع کنند اما خداوند می‌خواست که از همان مکر و کید آنها علیه خودشان استفاده کند.

نماینده مردم پاکدشت اظهار داشت: این باعث افتخار شد برای کشور ما و نشان داد ماهیت دموکراسی غرب را،‌ دموکراسی آمریکایی را که وقتی استاد دانشگاهشان و وقتی فرهنگشان در دانشگاه اینچنین باشد که با میهمان اینچنین برخورد کنند، معلوم است که فرهنگ عمومی آنها چگونه است.

وی افزود: دانشگاه باید مهد آزادی و تمدن و آگاهی باشد،‌ وقتی رئیس یک دانشگاه می‌آید به نماینده یک ملت،‌ به رئیس‌جمهور یک ملت اهانت می‌کند این یعنی می‌خواهد بگوید که آقایان، دنیا بداند ما بیخود دم از دموکراسی و آزادی می‌زنیم. ما دموکراسی و آزادی را قبول نداریم، ما فرهنگمان، فرهنگ چماق و زور است. ما فرهنگ اهانت را بر گفتگوی تمدنها ترجیح می‌دهیم.

نماینده پاکدشت تصریح کرد: ملت ایران که با مکر آمریکا آشناست، در زمان قبل از انقلاب و در زمان بعد از انقلاب، شهدای زیادی را تقدیم کرده‌اند و زیر بار آمریکا و ابرقدرتها نرفته‌اند و از حسین‌بن‌علی (علیه‌السلام) آموختند که هیهات من الذله و با تمام قدرت نشان دادند که حاضرند در راه آرمانشان جان بدهند اما ذلت را نپذیرند.

قمی ادامه داد: ملت، نشان داد با اهدای شهداء در راه اهداف و آرمانشان و اسلامشان که حاضر نیستند زیر بار ننگ و ظلم آمریکا بروند. طبیعتاً ملتی که اینچنین است، آنها این ملت را نشناخته‌اند.

وی افزود: این ملت با تمام قدرت در مقابل آمریکا هم خواهد ایستاد و کوس رسوایی آمریکا را بصدا درمی‌آورد و ما با تمام قدرت اعلام می‌کنیم در هفته دفاع مقدس هم بودیم که گذشت،‌ من یاد شهداء را گرامی ‌می‌دارم،‌ برای جانبازان آرزوی سلامتی دارم و به همه آنها می‌گویم که بخود ببالید و افتخار کنید که امروز خون شما می‌جوشد و اینچنین کوس رسوایی آمریکا و ابرقدرتها را بصدا درآورده.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet